• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

ОПОРА винесла вердикт: Україна провалила карантинні заходи на виборах

Реклама на dsnews.ua

Держава не виконала належним чином свою роль в організації карантинних заходів по недопущенню розповсюдження коронавірусу при проведенні місцевих виборів 25 жовтня

Про це на пресконференції в понеділок заявила голова правління Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми відзначаємо, що держава не виконала повноцінно свою роль у плані організації антиковідних заходів, організації дня голосування в умовах карантину", — зазначила вона.

За її словами, фактично відповідальність за організацію карантинних заходів було покладено на місцеве самоврядування, крім цього, з резервного фонду держбюджету на це виділялися кошти. Незважаючи на це, підкреслила Айвазовська, на місцях ситуація з карантинними заходами була нерівнозначною.

"У деяких регіонах України виділили досить масштабні суми. Наприклад, міста Миколаїв, Запоріжжя виділили 2 млн грн на ці цілі. А Київ, для порівняння, який значно більший із точки зору кількості виборців і дільниць, — трохи більше 1 млн грн", — підкреслила глава "Опори".

Вона додала: якщо в одних регіонах були навіть спеціальні захисні костюми для забезпечення безпеки членів виборчих комісій, які організовували голосування на дому, то в інших "практично нічого не було забезпечено".

"І іноді це було причиною того, що члени комісій відмовлялися від роботи", — запевнила Айвазовська.

    Реклама на dsnews.ua