• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Радуцький оцінив імовірність різкого спалаху COVID-19 після виборів

Реклама на dsnews.ua

В Україні після місцевих виборів можливий сплеск захворюваності на COVID-19, однак він буде пов'язаний не з самим виборчим процесом

Такою думкою з OBOZREVATEL поділився депутат від "Слуги народу", глава комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький, передає "ДС".

Він також назвав підставу для запровадження локдауну в країні.

"Вибори точно проходять безпечніше, ніж те, що було в Дніпрі, Харкові, Одесі. Є зростання захворюваності по всьому світу. І воно буде, але це не пов'язано з виборами. Я особисто на дільниці сварився з тими, хто без масок", — сказав нардеп.

За його словами, за прикладом інших міст, де сплеск після масових заходів почався на 6-7 день, буде видно, як на поширення захворювання вплинули вибори.

Радуцький заявив, що 80% заражених переносять коронавірус у легкій формі і без ускладнень. Отже, введення жорсткого карантину, пояснив він, можливе через зростання кількості тяжкохворих, а не просто кількості хворих.

Нардеп підкреслив, що коли президент Володимир Зеленський говорив про цифри локдауну, він мав на увазі саме тих, хто буде госпіталізований, а не просто захворіє.

"Ми приблизно розраховуємо, що, якщо буде 15 тис. хворих і 20% з них будуть госпіталізуватися, то це підстава для локдауну. Група ризику — люди похилого віку. Але зараз уже немає різниці між молодими і літніми. У нас 52 тис. ліжок, будуть ще польові, але медиків не вистачить. Найстрашніше, коли лікарям доведеться вибирати, кого рятувати", — додав Радуцький.

    Реклама на dsnews.ua