• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У ЦВК заявляють, що вибори мера Чернівців виявилися під загрозою

Реклама на dsnews.ua

У ЦВК надійшла інформація від Чернівецької міської територіальної виборчої комісії про загрозу належної організації та проведення голосування на виборах Чернівецького міського голови 29 листопада

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ЦВК, передає "ДС".

У Чернівецьку міську ТВК надійшли подання від місцевих організацій політичних партій про дострокове припинення повноважень членів дільничних виборчкомів, включених до складу комісій від цих організацій.

Відкликати своїх представників хочуть місцеві осередки "Батьківщини" (216 членів ДВК), "Європейської солідарності" (128 членів ДВК), "Нашого краю" (85 членів ДВК), "Рідного міста" (15 членів ДВК).

При цьому подання не містять заяв зазначених осіб про складання повноважень членів дільничних виборчих комісій.

У ЦВК відзначили, що місцеві організації партій не мають повноважень відкликати кандидатури, подані ними до складу виборчих комісій.

"Такі дії організацій партій можуть створити перешкоди в належній підготовці проведення повторного голосування з виборів Чернівецького міського голови. Зокрема, при певних обставинах можуть виникнути проблеми з повноважністю засідань дільничних виборчих комісій — у зв'язку з відсутністю мінімальної кількості членів комісії, необхідних для проведення засідання; із достатністю голосів для прийняття рішень комісій, а також належною організацією роботи комісій під час голосування і підрахунку голосів виборців.

Центральна виборча комісія зі свого боку вживає заходів щодо забезпечення належної організації повторного голосування в місті Чернівці та закликає відповідні місцеві організації партій, членів виборчих комісій та інших суб'єктів виборчого процесу максимально відповідально і усвідомлено поставитися до своєї ролі в забезпеченні виборчого процесу", — сказано в повідомленні .

Повноваження членів дільничної виборчої комісії припиняються тільки з моменту прийняття відповідного рішення ТВК про зміни в складі дільничної виборчої комісії. До прийняття такого рішення члени дільничної виборчої комісії зобов'язані виконувати свої обов'язки.

Неявка на засідання виборчої комісії в день голосування є одноразовим грубим порушенням законодавства про місцеві вибори і підставою для дострокового припинення повноважень члена дільничної виборчої комісії. Більш того, Кримінальним кодексом України передбачено кримінальну відповідальність, зокрема за ухилення членів виборчих комісій від виконання своїх обов'язків в роботі комісії без поважних причин.

ТВК зобов'язана встановити підсумки голосування незалежно від кількості виборчих дільниць у відповідному окрузі, на яких голосування не було організовано і проведено.

Нагадаємо, у другому турі виборів мера, які пройшли 22 листопада в 11 населених пунктах, середня явка склала 29,53%.

    Реклама на dsnews.ua