• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Боррель вважає Україну "дуже близькою" до ЄС

Євросоюз визнає європейський вибір України та прагнення нашої країни до зміцнення зв'язків та подальшого членства у ЄС

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, інформує "ДС".

"Україна уже дуже близька до Європейського союзу, починаючи з географічної й культурної близькості й закінчуючи нашими тісними зв'язками, зокрема Угодою про асоціацію. Європейські прагнення України і її європейський вибір ЄС визнав і привітав, як зазначено в цій угоді. Засвідчено це й у декларації, схваленій за підсумками саміту "Східного партнерства" 2017 року", — зазначив Боррель.

За його словами, ЄС і Україна "поділяють прагнення зміцнювати політичні зв'язки і економічну інтеграцію на основі Угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі". 

"Просування вперед, назустріч процесу реформування і зближення – це найкращий інструмент для досягнення такої мети. Це означає роботу над впровадженням угоди, продовження блискучої співпраці між Україною та інституціями й агентствами Євросоюзу та загалом ведення спільного бізнесу, поїздки на роботу та навчання до Євросоюзу – і навпаки. Всі ці речі з кожним днем роблять нас ближчими один до одного", — підкреслив дипломат.

Боррель закликав не спекулювати на тому, скільки років знадобиться Україні для членства в Євросоюзі.

"Зараз важливо зосередитися на посиленні політичних зв'язків та економічної інтеграції України у європейський простір. І найкращий спосіб зробити це – забезпечити тривалі й незворотні реформи на основі Угоди про асоціацію… та докласти всіх необхідних зусиль для запровадження європейських стандартів на благо народу України", — резюмував єврочиновник. 

Нагадаємо, за словами Борреля, Європейський Союз підтримує продовження транзиту газу по території України після 2024 року, коли закінчується транзитний контракт з Росією.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua