• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Британська розвідка пояснила, що заважає РФ встановити дату "референдуму" на окупованій частині Донбасу

Відсутність успіхів на фронті не дає Росії змоги визначити остаточну дату так званого "референдуму" щодо входження до її складу самопроголошеної "ДНР"

"Референдум" на Донбасі
Британська розвідка пояснила, що заважає РФ встановити дату "референдуму" у так званій "ДНР" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

"11 серпня 2022 року російські ЗМІ повідомили, що глава так званої "Донецької народної республіки" Денис Пушилін заявив, що дата референдуму щодо входження "ДНР" до складу Росії буде оголошена після "повного звільнення" території "ДНР". Раніше, у червні 2022 року, журналісти-розслідувачі опублікували докази, що "ДНР" стратегічно планує проведення такого референдуму та забезпечення принаймні 70% голосів за приєднання до Росії", — кажуть у міністерстві.

Посилаючись на дані британської розвідки, Міноборони зазначає, що РФ, ймовірно, перебуває на прогресивній стадії планування щодо проведення псевдореферендуму, хоча поки неясно, чи ухвалене остаточне рішення щодо голосування.

"Кремль, ймовірно, сприйме те, що його війська поки що не окупували всю Донецьку область, як невдачу у досягненні своїх максималістських цілей в Україні", — вважають розвідники.

Як писала "ДС", британська розвідка вказує, що після перекидання військ на південь України Росія продовжує спроби атакувати на Донбасі та розраховує взяти під контроль трасу M04, яка сполучає Донецьк із заходом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua