• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Чаус розповів, як напівголий 50 кілометрів тікав від своїх "вбивць"

Колишній суддя Дніпровського райсуду столиці Микола Чаус повідомив, що його нібито викрали з метою вбивства, однак він втік від "вбивць", пройшовши 50 кілометрів пішки

Андрій Цаплієнко
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву Чаус зробив 4 серпня під час закритого засідання Вищого антикорупційного суду, на якому вирішувалося питання про обрання йому запобіжного заходу, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Підозрюваний… зазначив, що є потерпілим у кримінальному провадженні про кримінальний злочин, а саме викрадення з метою вбивства. Відзначив, що вбивство не реалізували, тому що він втік, пройшов 50 км пішки і добровільно зʼявився до органів Служби безпеки України", — йдеться в тексті постанови.

Згідно з документом, в суді Чаус повідомив, що його затримали 3 серпня, а до цього часу були забезпечені заходи захисту у звʼязку з існуванням загрози вбивства.

При цьому він вважає, що працівники НАБУ порушили норми Кримінально-процесуального кодексу, оскільки не подали клопотання про його затримання в ВАКС, а звернулися з клопотанням про застосування до нього запобіжного заходу.

"Працівники НАБУ порушили порядок звернення до Вищого антикорупційний суд з клопотанням про застосування запобіжного заходу. Слідчий суддя повинен був відмовити у відкритті провадження за вказаним клопотанням", — заявив Чаус.

Як повідомляла "ДС", колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус, якого у квітні 2021 року вкрали в Молдові невідомі, був виявлений 30 липня в Вінницькій області, одягнутим лише у шорти.

Після повідомлення про виявлення Чауса він був затриманий нарядом поліції для доставки в суд, арешту та подальшої передачі слідчому органу — НАБУ.

Однак після затримання в село прибула група співробітників СБУ Вінницької області, які за словами головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова "відбили" Чауса у наряду поліції та вивезли його в Київ.

Пізніше Національне антикорупційне бюро розмістило в Facebook заяву з проханням передати колишнього суддю детективам НАБУ.

3 серпня детективи НАБУ затримали Чауса в лікарні "Феофанія". На сьогодні Микола Чаус має статус підозрюваного в справі НАБУ про корупцію і потерпілого — у справі про викрадення.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua