• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Чи готується з Білорусі напад? У Міноборони відповіли

Росія розглядає використання Білорусі для нової атаки на Україну як один із сценаріїв агресії проти нашої країни.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону, повідомляє "ДС".

"За даними Генштабу, поки що на території Білорусі не накопичуються ударні групи. Але є інші маркери, які можуть свідчити про те, що Білорусь може розглядатися як один з сценаріїв нашого ворога. Інформаційне нагнітання антиукраїнської ситуації в Білорусі і ось ці безкінечні навчання, які вони проводять – теж часто бувають приводом для тримання військ в бойовій готовності. Але говорити про те, що це однозначно може бути якимось припущенням чи прогнозом (щодо наступу з боку Білорусі) – ні, звісно. Але як один з сценаріїв – безумовно обидві сторони це розглядають", – сказала вона.

За її словами, немає абсолютно точного прогнозу розвитку ситуації.

"Ми розуміємо, що можуть бути провокації, що вони, наприклад, звинувачують Україну в тому, що насправді вони самі роблять, що вони створюють фейкові ролики нібито за участі українських військових. Справа в тому, що в світі вже перестали вірити цим російським заявам. Цей інструментарій у них працює тільки на внутрішнього споживача інформації. Але тут теж не треба розслаблятися. Якщо вони нагнітають цю інформацію, що Україна, за їхньою версією, завдає їм ударів, це означає, що вони можуть готувати у своїх громадян виправдання для власних дій", – додала Маляр.

Як повідомляла "ДС", самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що союз Білорусі та Росії вже давно створив єдину армію, а він "давно визначив" участь Білорусі у війні РФ проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua