• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

ЦВК назвала вибори на окрузі №87 "екстраординарною ситуацією"

Центральна виборча комісія шукає найоптимальніші дії та рішення, яких можна вжити для встановлення достовірних результатів проміжних виборів народного депутата в окрузі №87 на Івано-Франківщині

Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЦВК, передає "ДС".

Згідно з повідомленням, в ситуації, що склалася однозначного юридичного виходу немає.

"На сьогодні виникла екстраординарна ситуація, за якої однозначного юридичного виходу немає, тому Центральна виборча комісія здійснює пошук найоптимальніших дій та рішень, які можуть бути нею вжиті з метою встановлення достовірних результатів виборів у межах її повноважень", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 4 квітня ЦВК оприлюднила результати голосування на 87 окрузі (Івано-Франківська область) на довиборах до Верховної Ради, згідно з якими кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк отримав 31,25%, а його конкурент Олександр Шевченко — 29,69% голосів виборців. Шевченко заявив, що готує судові позови.

Громадянська мережа "ОПОРА" вимагала від Нацполіціі розслідувати можливе спотворення результатів голосування в ОВО №87. У свою чергу Комітет виборців України заявив, що на "окрузі Вірастюка" під час голосування мали місце фальсифікації.

Як писала "ДС", 1 травня Велика палата Верховного Суду визнала протиправним та скасувала протокол Центрвиборчкому, яким кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк був визнаний переможцем у довиборах до Верховної Ради в окрузі №87.

5 травня ЦВК відмовилася реєструвати Василя Вірастюка народним депутатом України від "Слуги народу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua