• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ЦВК вимагає скласти новий протокол за підсумками виборів на "окрузі Вірастюка"

Центральна виборча комісія зобов'язала окружний виборчком одномандатного виборчого округу №87 (Івано-Франківська область) скласти уточнений протокол про підсумки голосування на довиборах до Верховної Ради

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Центральної виборчої комісії, передає "ДС".

"Комісія поки не може встановити результати виборів в цьому окрузі. Тож сьогодні на засіданні ЦВК зобовʼязала ОВК округу №87 скласти уточнений протокол про підсумки голосування", — йдеться в повідомленні.

За словами глави ЦВК Олега Діденка, з виборами на окрузі №87 склалися 2 ситуації.

Голосування на окремих виборчих дільницях суд визнав недійсним, водночас, залишив в силі рішення про повторний підрахунок голосів. В такому випадку ОВК повинна скласти протокол про повторний підрахунок, а ці відомості внести до підсумкового уточненого протоколу", — сказав він.

Діденко звернув увагу, що суд скасував рішення про повторний підрахунок голосів. Тому ОВК має взяти за основу початковий протокол ДВК і внести його відомості в підсумковий уточнений протокол.

"Сподіваюся, що ОВК неухильно виконає вимоги закону щодо встановлення достовірних підсумків голосування, які будуть максимально точно відображати волевиявлення виборців, а також в повній мірі врахує рішення судів та вчинить всі необхідні дії, які випливають з них", — зазначив Діденко.

Відзначається, що зараз в судах ще знаходяться апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції по трьох справах. Результати розгляду цих заяв мають бути у вівторок, 13 квітня.

Нагадаємо, 4 квітня ЦВК оприлюднила результати голосування на 87 окрузі (Івано-Франківська область) на довиборах до Верховної Ради, згідно з якими кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк отримав 31,25%, а його конкурент Олександр Шевченко — 29,69% голосів виборців. Шевченко заявив, що готує судові позови.

Громадянська мережа "ОПОРА" вимагає від Нацполіції розслідувати можливе спотворення результатів голосування в ОВО №87. У свою чергу Комітет виборців України заявив, що на "окрузі Вірастюка" під час голосування мали місце фальсифікації.

9 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправними і скасував постанову окружної виборчої комісії №87 про визнання голосування недійсним на 5 виборчих дільницях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua