• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

КСУ попередив, що може ліквідувати земельну реформу "на прохання трудящих"

Реклама на dsnews.ua

В Конституційному суді заявили, що отримали від представників аграрних асоціацій, профспілок, політичних обʼєднань і громадських організацій звернення з вимогою скасування земельної реформи

Це звернення зареєстровано в Секретаріаті Конституційного Суду України, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу КСУ.

Як зазначається у зверненні, земельна реформа "має проводитись винятково на конституційних засадах і в конституційний спосіб".

"Ми стурбовані тим, що закон про обіг земель, який прийнятий Верховной Радой 31 березня 2020 року не відповідає за своїм змістом і характером національним інтересам та потребам України як незалежної та суверенної держави. Доля української землі та Української держави загалом не може і не повинна вирішуватись через кулуарні окремих політичних сил та іноземних контрагентів, а має стати елементом загальнонаціонального процесу та результатом суспільного консенсусу. Лише в такому випадку реформування земельних відносин буде для українського суспільства благом, а не приводом для внутрішнього протистояння та конфліктів", — зазначено у документі.

У тексті судів КСУ також названо "хранителями Конституції України".

"Закликаємо вас, будьте твердими та непохитними, не схибте, не дайте розграбувати Україну! Не беріть участі у найбільшій афері тисячоліття!", — йдеться у зверненні.

Звернення
Звернення
Документ
Документ

Як повідомляла "ДС", в грудні 2019 року 46 нардепів направили до Конституційного суду подання про тлумачення частин 1 частини статті 13 та частини 1 статті 14 Конституції, в яких йдеться про право власності народу на землю.

Нагадаємо, раніше суддя Конституційного Суду Сергій Сас, передав ЗМІ проєкт рішення КСУ.

У документі, зокрема, йдеться, що "земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси в межах її території, природні ресурси виключної (морської) економічної зони і континентального шельфу були визнані обʼєктами права власності і основним національним багатством Українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади".

Також, в КСУ вважають, що субʼєктом права власності на землю є виключно громадяни України. Тобто, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території держави законно, не можуть бути субʼєктами права власності на українську землю. Те ж саме стосуються і іноземних юросіб, а також юридичних осіб України, заснованих іноземцями, іншими державами. Згідно з проєктом рішення, міжнародні організації також не можуть бути субʼєктами права власності на українську землю.

    Реклама на dsnews.ua