• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Експерт про кейс Фаріон: СБУ перевела його у юридичну, законну площину

Порушивши кримінальне провадження та призначивши психолого-лінгвістичну експертизу, СБУ перевела кейс Ірини Фаріон з емоційної у юридичну площину

Реклама на dsnews.ua

Експерт акцентує увагу на тому, що справа Фаріон є суспільно чутливою. "З одного боку екс-нардепка апелює до тези захисту рідної мови, яку підтримує багато громадян. З іншого, робить образливі заяви, які розколюють і обурюють значну частину суспільства. Тому, на мою думку, вкрай важливим є те, що СБУ порушила кримінальні справи за чотирма статтями КК та ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань екс-нардепки. Це переводить справу у юридичну, законну площину: кожен має відповідати за свої дії згідно до норм чинного законодавства", — вважає політолог.

"Бачив багато заяв військових та членів їх родин, які були обурені заявами Фаріон та вимагали позасудового покарання. Це був би вкрай небезпечний прецедент в умовах війни. Очевидно, що свідомо чи ні, Фаріон підігрувала ворогу та працювала на розкол суспільства. Тепер же кейс переходить у юридичний вимір: висловлюванням і діям Фаріон буде дана оцінка під час експертизи", — зауважив Голобуцький.

"Крім успішної боротьби з колаборантами та російськими агентами, в СБУ вимальовується окремий пласт роботи – нейтралізація корисних для ворога ідіотів, які порушують закони. І тут важливо, що підлеглі Малюка не бояться брати на себе відповідальність у таких резонансних для суспільства справах", — резюмує експерт.

Нагадаємо, що раніше СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон і ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу її висловлювань.

    Реклама на dsnews.ua