• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ЄС: Україна проводить "інтенсивні і безпрецедентні реформи"

Реклама на dsnews.ua
Україна за останній час провела безпрецедентні реформи в сфері економіки і політики

Про це йдеться у спільному звіті Європейської служби зовнішньополітичної діяльності та Європейської комісії, в якому аналізується стан виконання Україною порядку денного асоціації в період з 1 січня 2015 року.

"Україна проводить інтенсивні і безпрецедентні реформи у своїй економіці та політичній системі, а демократичні інститути все більше пожвавлюються", - йдеться в документі.

Згідно з повідомленням дипломатичної служби ЄС, Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могерини відзначила великий прогрес України на шляху здійснення реформ.

"За останні два роки Україна при досить складних обставинах, що стосуються не в останню чергу конфлікту в Східній Україні і незаконної анексії Криму і Севастополя, зробила великі кроки. Сьогоднішній звіт повністю визнає роботу, зроблену українською владою. Зараз вкрай важливо переходити від прийняття законодавства і створення інститутів до повної реалізації цих реформ, щоб українські громадяни могли потиснути плоди цієї праці. У своєму русі вперед Україна може розраховувати на підтримку Європейського Союзу", - сказала Могерини.

Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан також зазначив, що зусилля України щодо здійснення реформ приносять результати.

"Україна зробила важливі кроки для вирішення ключової, системної проблеми корупції.... Ця робота повинна бути продовжена і повинна принести реальні зміни в країні. Боротьба з корупцією та створення надійної судової системи також є ключем до трансформації бізнес-клімату та відновлення процвітання. Європейський Союз продовжить підтримувати Україну у цих зусиллях як політично, так і фінансово", - зазначив єврокомісар.

Згідно з доповіддю, Україна реалізувала низку реформ по боротьбі з корупцією та у сфері наведення ладу в банківській системі, а також приступила до реалізації амбітних реформ в енергетичному секторі, зміцнення демократії та верховенства права.

При цьому в доповіді наголошується, що в деяких інших сферах, таких як приватизація державних підприємств, а також в соціальному і медичному секторі, реформи просуваються повільніше.

У доповіді також наголошується, що Україна успішно виконала всі контрольні показники в рамках плану по лібералізації візового режиму, в результаті чого Єврокомісія у квітні 2016 р. запропонувала Європейській раді та Європейському парламенту скасувати візовий режим для громадян України.

Як відомо, Європарламент переніс розгляд надання безвиза для України на 1 лютого 2017 року.

    Реклама на dsnews.ua