• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Німеччина оголосила, що Україна не отримає жодних гарантій по Будапештському меморандуму

Реклама на dsnews.ua

Отримати реальні гарантії по Будапештському меморандуму неможливо, оскільки це лише політична декларація

Таку заяву зробила посол ФРН в Україні Анка Фельдхузен в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", повідомляє "ДС".

"Будапештський меморандум — це політична декларація і не більше, це не міжнародний договір. Я пам'ятаю, коли в 2014 році вперше йшлося про Будапештський меморандум, мені дзвонили з Німеччини і питали, що це? Я була в Україні, коли його підписали в 1994 році, але тоді ніхто про нього вже не пам'ятав. Це політична декларація, тобто отримати ці гарантії сьогодні просто неможливо", — сказала Фельдхузен.

При цьому посол заявила, що "зусилля" щодо вирішення питання агресії Росії на Донбасі укладають лише в розмовах.

"Що ми дійсно робимо, так ми говоримо з нашими партнерами. Є мінський формат, нормандська четвірка. Ми завжди говоримо і з США, і з Великобританією, також Канадою, яка не підписувала Будапештський меморандум, але ми працюємо разом, ми їх інформуємо. Якщо вони підтримують наші зусилля — тим краще", — пояснила вона.

Також посол не підтримала ідею про розширення складу "нормандського формату".

"Якщо Україна хоче розширити існуючі формати, я навіть не знаю, були б США, Великобританія, Канада готові до цього? Все-таки нормандський формат непогано працює, і мати більше коло учасників — це більше координування позицій. Знайти дату для можливої зустрічі вже зараз складно, а якщо буде 7 чи 8 учасників — це ще гірше. Як нам здається, набагато важливіше, щоб ці країни підтримали наші зусилля, Україна, і тому треба з ними постійно говорити ", — сказала дипломат.

Як відомо, за Будапештським меморандумом (Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї) Україна відмовилася від ядерного озброєння в обмін на декларації про гарантії безпеки — з боку США, Великобританії і Росії.

Підписанти зобов'язалися утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.

Росія порушила дані зобов'язання в 2014 році, анексувавши Крим і розв'язавши війну на Донбасі.

Нагадаємо, одним з питань, які задавали українцям 25 жовтня, був: Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом для відновлення її державного суверенітету і територіальної цінності?

    Реклама на dsnews.ua