• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Безглуздя київської кампанії. Навіщо "слуги народу" вирішили "підсилити" Верещук Кулебою

Після партконференції столичного осередку "Слуги народу", що відбулася в неділю, стало зрозуміло — до списку на місцеві вибори в Києві знову взяли "весільних фотографів", а реального плану вирішення столичних проблем у "слуг" немає

Євгенія Кулеба та Ірина Верещук під час конференції Київської міської організації політичної партії «Слуга народу»
Євгенія Кулеба та Ірина Верещук під час конференції Київської міської організації політичної партії «Слуга народу» / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

У неділю, 20 вересня, під час своєї конференції Київська організація "Слуги народу" офіційно висунула Ірину Верещук кандидатом у мери, а також кандидатів в депутати Київради на виборах 25 жовтня. Список кандидатів, специфіка його складання, а особливо програма Верещук, яку вона назвала "10 кроків", викликають багато скептичних запитань.

Кого СН відправила на столичні вибори

Після конференції міського осередку партії Ірина Верещук, нині — офіційний кандидат в мери, представила "фронтменів" списку кандидатів. Серед них, зокрема, дружина міністра закордонних справ і керівник громадської організації "Місто-сад" Євгенія Кулеба — очолює список, а також правозахисник і водночас представник впливової в юридичних колах сім'ї Михайло Присяжнюк, юрист Ганна Маляр, майстер спорту з дзюдо, чемпіон світу Георгій Зантарая, підприємець Владислав Трубіцин, підприємець і громадський діяч Юрій Федоренко, голова Ради з урбаністики Віталій Селик, заступник міністра освіти Андрій Вітренко, призер Олімпійських ігор з легкої атлетики Олена Говорова, президент Київської організації шеф-кухарів Ігор Брагін, а також голова міської організації партії СН, народний депутат Микола Тищенко.

Оскільки вибори 25 жовтня пройдуть за новим виборчим законодавством з системою з частково відкритими списками, до Київради потраплять не тільки представники загальноміських списків партій, але й, якщо буде отримано гарний результат, кілька перших номерів у списках для окремих територіальних округів Києва (всього їх 13). Через це спочатку виникла плутанина з "двома списками", оскільки загальноміський список "слуг" неабияк відрізняється від оприлюдненого Верещук. До нього увійшли: Євгенія Кулеба, Михайло Присяжнюк, Олена Говорова, Юрій Федоренко, Владислав Трубіцин, Лілія Пашин, Георгій Зантарая, Андрій Вітренко, Вікторія Бурдукова, Зоряна Скалецька.

Оідразу ж звертає на себе увагу, що першим номером списку стала не Ірина Верещук, а Євгенія Кулеба. Таке рішення можна пояснити тим, що Верещук настільки відверто провалює кампанію, що список спробували підсилити іншим першим номером. З точки зору політтехнологій це погане рішення — зазвичай кандидат в мери від партії має найвищий рейтинг впізнаваності та довіри і виступає в якості паровоза для заведення до міськради інших списочників. "Слугам" же тепер доведеться одночасно піарити Верещук і Кулебу, розпорошуючи ресурси і заплутуючи виборців.

Кулеба на чолі списку замість Верещук може мати й інше пояснення: від почесної ролі лідера відмовилася сама Верещук. Вона — народний депутат і, потрапивши в Київраду, повинна була б відмовитися від одного із мандатів. Відмовившись очолити список, Верещук дала зрозуміти киянам, що готова зображати турботу про них виключно на посаді мера, а Київрада — не те місце, де їй було б цікаво працювати. Залишається подивитися, як жителі столиці оцінять таку безсоромну відвертість української Мері Поппінс, в ролі якої спробувала себе Верещук.

Ну а потрапляння в десятку загальноміського списку Зоряни Скалецької, яка феєрично провалила роботу на посаді міністра охорони здоров'я, показує, що кадрова політика "слуг народу" не просто перебуває в занепаді, а пробила чергове дно.

Реклама на dsnews.ua
Партія "Слуга народу" представила "фронтменів" списку кандидатів на місцеві вибори
Партія "Слуга народу" представила "фронтменів" списку кандидатів на місцеві вибори / УНІАН

Рецепти позбавлення Києва від проблем по Верещук

Після подання списку Зе-кандидатів Верещук назвала десять головних проблем, які, на її думку, турбують киян, та запропонувала шляхи їх вирішення. Вийшло місцями непереконливо, а місцями просто анекдотично.

Наприклад, першою проблемою Києва Верещук назвала, прикрившись думкою неназваних експертів, "розкрадання до 30% міського бюджету". Це, мовляв, "мільярдні суми". При цьому треба розуміти, що "слуги" при владі вже понад рік — у них свій генпрокурор, ДБР і всі інші правоохоронні механізми. Тепер питання: де кримінальні справи проти мільярдних розкрадачів столичного бюджету? Тобто, оголошуючи таку "проблему", "слуги" в особі Верещук розписалися у власній імпотентності у владі.

Ще одна проблема по Верещук — "імітація київською владою підтримки малозабезпечених верств населення через подачки напередодні виборів". І все б нічого, якби не така ж сама, але вже в масштабах всієї країни, імітація правлячою партією "Слуга народу" підтримки малозабезпечених верств населення через подачки напередодні виборів.

Також Верещук звинуватила Кличка в тому, що "за пʼять років мерства вартість житлово-комунальних послуг зросла в п'ять разів при такій же низькій якості цих послуг". Складно сказати, скільки знайдеться киян, упевнених, що від Кличка залежить вартість газу, яка впливає на вартість опалення — ключового фактора зростання тарифів. З іншого боку, всі пам'ятають передвиборчі обіцянки Зеленського знизити тарифи і знають, чим вони закінчилися. Тому і тут Верещук і піарники, які писали "10 кроків", б'ють насамперед по рідній партії.

Говорячи про майбутню перемогу, "слуги" готуються до програшу

До речі, офіційний вступ Верещук в кампанію відзначився досить гучним скандалом. Справа в тому, що партконференцію провели на території КНУ ім. Шевченка, що є порушенням закону про освіту, статуту КНУ, а також листа в. о. міністра освіти Сергія Шкарлета, в якому він нагадав підвідомчим організаціям про неприпустимість агітації в стінах навчальних закладів. Тут також згадується історія з рестораном "Велюр" лідера столичних "слуг" Тищенка, який працював у розпал карантину. "Слуги" знову показали, що строге дотримання правил — це не про них.

А дуже точним відображенням процесів, що відбуваються в СН, став коментар глави партії Олександра Корнієнка, який розповів журналістам, що у Верховній Раді проходять консультації щодо нового закону про столицю.

"Ми працюємо над законом про столицю, працюємо над тим, щоб він якомога швидше потрапив до порядку денного сесії Верховної Ради. Працюємо зараз з колегами з інших фракцій, щоб до виборів спробувати його почати розглядати і подарувати киянам в кінці нову систему управління Києвом", — сказав Корнієнко.

Як відомо, законопроєкт про столицю, розроблений "слугами", передбачає поділ посад мера і голови КМДА. Інакше кажучи, керівництво СН з самого початку кампанії готується до її провалу і призначення своєї людини в столичну міськдержадміністрацію. Що, звичайно, мало схоже на "впевнену перемогу "слуг народу" на виборах", про яку ще недавно говорив Корнієнко...

    Реклама на dsnews.ua