• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Голосу" більше не існує: частина нардепів вийшла з партії

Більшість народних депутатів не братиме участі у зʼїзді партії "Голос" та виходять з її складу. Основна причина виходу — "цементування контролю Кіри Рудик над партією".

Реклама на dsnews.ua

Про це сьогодні, 29 липня, заявила нардепка фракції "Голос" Олександра Устінова, інформує "ДС".

"На жаль керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада "Голосу" штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на зʼїзді. Зʼїзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва.

Хочемо нагадати, що кілька місяців тому 75% партійців та більшість осередків вийшла із публічними заявами, вимагаючи від керівництва партії Кіри Рудик піти з керівних посад та обрати нове керівництво на прозорих демократичних внутрішньопартійних виборах, змінивши Статут на більш демократичний. Натомість керівництво партії проігнорувало вимогу", — написала Устінова в Facebook.

Вона також оприлюднила спільну заяву нардепів фракції "Голос", в якій, зокрема, зазначається: "Зважаючи на повне ігнорування позиції більшості членів партії та організацій, які їх представляють з боку керівництва, ми бойкотуємо даний захід та виходимо з членів партії. "Голосу" більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини — Кіри Рудик, яка (партія) існує виключно на папері. Саме тому для нас наразі найголовніше це зберегти команду та людей, а не відбілювати своєю присутністю ганебні вчинки та голосування в приватних інтересах керівництва партії".

Також нардепи закликали осередки підтримати цю заяву "та не брати участь у профанації, єдиною метою якої є зацементувати контроль партії "Голос" за Кірою Рудик".

Устінова також оприлюднила свою заяву про вихід з політичної партії "Голос".

Колега Устінової по фракції Юлія Клименко також оприлюднила у себе в Facebook відповідну заяву, позначивши у дописі ще девʼятьох нардепів. Всі вони раніше увійшли до обʼєднання "Справедливість".

Нагадаємо, 16 червня 2021 року 10 депутатів фракції "Голос", тобто половина усього її складу, оголосили про створення обʼєднання "Справедливість". Нардепи звинуватили керівників партії та фракції Кіру Рудик та Ярослава Железняка в тому, що вони "використовують політсилу для самопіару" та "підігрують владі".

Конфлікт всередині політичної партії загострила ситуація, яка виникла напередодні. На пленарному засіданні 15 червня до порядку денного було внесено законопроєкти №№ 5554 і 5554-1 про скасування обовʼязкової української мови на телебаченні. Це стало можливим завдяки голосуванню деяких представників фракції "Голос".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua