• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Харківські мажоритарники. Хто переміг на округах і зайде в Раду

Запеклу боротьбу на одномандатних виборчих округах в Харкові і області практично "начисто" виграла "Слуга народу" - їй дісталося 12 з 14 округів
Фо то: 112.ua
Фо то: 112.ua
Реклама на dsnews.ua

Раніше "ДС" вже писала про людей, кандидатів, які балотуються в парламент по мажоритарних округах Києва. Сьогодні ж будемо розбиратися, хто йде в депутати по мажоритарних округах Харківщини.

В харківському мажоритарному окрузі №168, охоплює Шевченківський район міста, Пробедила висуванка "Слуги народу", підприємець Марія Мезенцева.

Більшість з її коминкурентов були технічно кандидатами, яких з Харковом не пов'язувало взагалі нічого. Такий, наприклад, безробітний Дмитро Приходкин, що проживає, згідно з даними ЦВК, в Донецьку (!)

У своїй програмі він написав, що "в парламенті українців повинні представляти не бізнесмени, олігархи, колишні чиновники або їх посіпаки, а люди з народу, тому що саме вони знають, як він живе". Нічого, окрім бажання зробити Харків "містом добробуту та комфортного життя" не пов'язує з "першою столицею" та менеджера зі столичного передмістя Крюківщина, уродженку Луганщини Світлану Падаеву.

Найбільш впливовий на окрузі вважався чинний нардеп Валерій Писаренко. Він ще у 2002 році прийняв присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, після чого почав робити стрімку кар'єру. Писаренко довгий час був пов'язаний з "Блоком Юлії Тимошенко", але потім став "тушкою" і перейшов у Партію регіонів. У Раді останнього скликання він є заступником голови депгрупи "Відродження", що має тісні зв'язки з мером Харкова Геннадієм Кернесом. Також Писаренко зараховують до неформальної і дуже впливової групи "юристів Портнова".

Інший самовисуванець по 168 округу, Микола Зеленський, явно вирішив використовувати впізнавану прізвище, та ще й гасло у президента запозичив - обіцяє співгромадянам "забезпечити гідне життя".

Серед кандидатів, які пішли на вибори в Раду по округу самостійно, виявився і вчений - академік, голова ради директорів, науковий керівник НТК "Інститут монокристалів" НАН України Володимир Семиноженко.

Раніше він двічі обирався народним депутатом України (ІІ та ІІІ скликання), тричі обіймав посаду віце-прем'єр міністра (в урядах Пустовойтенка, Кінаха і Азарова). Вважається одним із засновників Партії регіонів.

Серед висуванців від партій на окрузі поки зареєструвалися тільки начальник юрвідділу місцевого університету радіоелектроніки Данило Чулков (його висуває "Батьківщина") та викладач педуніверситету ім. Сковроды Галина Куц, яку висунула Європейська солідарність - вони, швидше за все, "погоди" на окрузі не зроблять.

У мажоритарному окрузі № 169, охоплює Київський і частина Московського районів міста, поки зареєструвалися 11 кандидатів, з них три кандидати від партій, решта - самовисуванці.

Безумовно, найсильнішими кандидатами на окрузі є діючі нардепи Олександр Грановський та Олександр Кірш.

Кірш входить до складу партії "Народний фронт", але на вибори в Раду пішов як самовисуванець. В даний час є членом парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ради підприємців при уряді, заслуженим економістом України. У харківських ЗМІ стверджують, що ніякої видимої діяльністю на окрузі Кірш не займається.

На відміну від нього, Олександр Грановський, який раніше вважався одним з найбільш наближених до екс-президента Петру Порошенку людей активно піарився на окрузі за підтримки мера міста. Неодноразово обвинувачувався в незаконному тиску на суди та правоохоронні органи киянин поки має найбільші на перемогу в цьому окрузі.
Від партій на 169 окрузі висунули кандидатів тільки "Батьківщина", яка представлена тут підприємцем Тетяною Закутній, партія "Хвиля", яку представляє редактор газети "Рух -це життя" Ніна Баласанян, і "Демтопор", висунув безробітного Микиту Соловйова.

На мажоритарному окрузі №170, що охоплює частину Московського району, переміг висуванець "Слуги народу", підприємець Олександр Куницький.

Раніше фаворитом на окрузі можна було висунутого "Опозиційної платформою" скандального нардепа Дмитра Святаша, екс-"регіонала", що нині входить у парламентську групу "Відродження". Незважаючи на те, що справи його автобізнесі вже давно йдуть не занадто добре, Святаш може перемогти на виборах в Раду завдяки відсутності сильних конкурентів на окрузі.

Крім нього, від партій на окрузі йшли підприємці Олександр Кравцов ("Хвиля") і Олександр Токар (Європейська солідарність). Цікаво, що тимчасово безробітний, 23-річний голова харківського осередку "Національного Корпусу" Костянтин Немічев на вибори в Раду йшов як самовисуванець по цьому округу.

У мажоритарному окрузі №171 переміг висуванець президентської партії Андрій Одарченко,декан факультету управління торгово-підприємницької та митною діяльністю Харківського державного університету харчування та торгівлі.

"Опозиційна платформа" висунула тут підприємця Андрія Лесыка, а "Євросолідарність" - власника спортклубу Сергія Бабаєва.

З самовисуванців, ймовірно, найбільш впливовим був Володимир Золотарьов-молодший, якого відкрито підтримує мер Харкова Кернес.

Крім Золотарьова серед безпартійних кандидатів відома харків'янам, та й багатьом українцям прізвище тут тільки одна - Кушнарьов. Приватний підприємець Сергій Кушнарьов є членом політичної партії "Нова демократія", яку заснував його трагічно загиблий брат Євген Кушнарьов, але на вибори в Раду йде як самовисуванець, мабуть, розраховуючи, що старше покоління харків'ян пам'ятає Євгенія Кушнарьова, який обіймав високі посади спочатку у Харкові, а потім і в столиці.

Ще один кандидат - самовисуванець зі звучним прізвищем - колишній співробітник МВС Денис Ярославський. Раніше він очолював столичне Голосіївське райуправління поліції, тепер вирішив перебратися у Харків і, мабуть, вважає, що прізвище допоможе йому виграти на виборах у Раду в рідному місті - тут нікому не треба розповідати, хто такий Олександр Ярославський, який, втім, до кандидата ніякого відношення не має.

В 172 мажоритарному окрузі Харкова, що включає в себе Індустріальний район Харкова, переміг офіційно безробітний висуванець "Слуги народу" Юрій Здебский.

Серед самовисуванців самим впізнанним, безумовно, тут був Володимир Мисик - народний депутат, власник "Кулиничів" та член депутатської групи "Відродження". У 2012 році він був обраний до парламенту за мажоритарною системою від Партії Регіонів, а в 2016 році "прославився" скандальної поправки в тексті закону про держбюджет про перенесення строків електронного декларування. Швидше за все, серйозної конкуренції Мисику на окрузі просто не буде.

На мажоритарному окрузі №173, охоплює Слобідської район Харкова, теж переміг висуванець "Слуги народу" Олександр Бакумов - 30-річний проректор Харківського університету внутрішніх справ.

"Євросолідарність" висунула тут представника "молодіжки" партії Ігоря Лавренца, мабуть, орієнтуючись на тренд "нових осіб", заданий партією нового президента. "Опозиційна платформа" виставила на окрузі підприємця Павла Онищенко.
Фаворитом же на окрузі поки є самовисуванець, нардеп Анатолій Денисенко.

"Прославився" нардеп тим, що має в помічниках мільйонера Олександра Лобановського, у якого в 2015 році проводили обшук щодо незаконного зміни цільового призначення земельної ділянки, на якій компанія Лобановського будувала ТРЦ. Під час обшуку Денисенко намагався заблокувати правоохоронців і не дати їм можливість провести слідчі дії.

У мажоритарному окрузі № 174, що охоплює Новобаварский і Холодногірський райони міста, переміг багаторічний нардеп Олександр Фельдман. Він - один із найзаможніших харків'ян, член депгрупи "Воля народу" та партії "Наш край". Крім того, Фельдман -офіційний мільйонер. Володіє ринком "Барабашово", жителям міста також відомий будівництвом екопарку.

"Євросолідарність" висувала по округу директора місцевого підприємства "Харків-пром" Віктора Трубчанова, "Опозиційна платформа" - директора ТОВ "Горпром" Іллю Шрама, а "Громадянська позиція" - підприємця Віталія Ріца.
Самовисуванцями по округу йдуть переважно підприємці, або безробітні і безпартійні кандидати.

У мажоритарному окрузі № 175 з центром у Дергачах переміг викладач харківського Університету торгівлі Євгеній Броварників, якого висунула "Слуга народу".

Так, "Голос" висуває тут викладача Харківського національного університету ім. Каразіна Віктора Киселя, "партія Шарія" - юриста Данила Калашникова, від "Свободи" іде різноробочий Денис Корнієнко, "Оппоплатформа" висуває по округу директора юрфірми Віктора Лазуренко, а "радикали" виставили на окрузі викладача харківського Університету економіки Ганну Ястребову.

На виборах у 2014 році на окрузі переміг Володимир Кацуба, батько однієї з найбагатших харківських сімей, чиї діти фігурують у справі Курченко і щільно пов'язані з групою "газовиків". Кацуба балотується і в цей раз, а делегував його "Оппоблок" - тобто, у Кацуби є пряма підтримка мера Харкова Кернеса, і з високою ймовірністю він переможе тут і на дострокових виборах у Раду.

Зазначимо, що Цвк своїм рішенням скасувала реєстрацію сина Володимира Кацуби Сергія, який був під №23 у виборчому списку "Опозиційного блоку". Його зареєстрували кандидатом 23 червня, скасували реєстрацію - 26 червня. Причина - порушення вимог ст. 9 Закону про вибори, в якій йде мова про те, що не може бути висунутий кандидатом й обраний депутатом громадянин, який має судимість за вчинення злочину.

Як відомо, в жовтні 2015 року МВС оголосило в розшук колишніх заступників голови правління "Нафтогазу", братів Сергія та Олександра Кацубу. Обох підозрюють у привласненні, розтраті і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. У ЗМІ Сергія Кацубу називали куратора закупівлі так званих "вишок Бойка".

У мажоритарному окрузі № 176 з центром у Чугуєві переміг екс-регіонал Дмитро Шенцев.

Округ сміливо можна зараз назвати його вотчиною. Шенцев йшов на вибори від "Оппоблока" і протягом останніх 10 років методично обробляє місцевий електорат з допомогою преси і всяких "подарунків" в ті або інші свята (концерти, вітальні листівки тощо).

Шенцев зумів сформувати в Чугуївській міській раді більшість із своєї партії "Центр" і переманити на свою сторону не надто сталого в політичних переконаннях мера Галину Мінаєву.

Так, "Аграрна партія" висунула тут главу одного з чугуївських ОСББ Тетяну Лобанову, "Оппоплатформа" - голову правління "Харьковогазом" Дмитра Новицького, "Євросолідарність" - бізнесмена Олександра Попова, а від "Слуги народу" тут йде президент благодійного фонду "Слобідський край" Олександр Счисленок.

У мажоритарному окрузі № 177 з центром у Чугуєві переміг висуванець "Слуги народу", будівельний бізнесмен Дмитро Любота.

Зокрема, "Самопоміч" висунула директора агропідприємства Віктора Канашевича, від партії пенсіонерів тут йде її голова Микола Кукуріка, від "Слуги народу" - директор будпідприємства Дмитро Любота, від "Європейської солідарності" - підприємець Микола Маслій, "Оппоплатформа" висунула громадського активіста Сергія Радькова.

Фаворитом округу вважався відомий нардеп, екс-регіонал Віктор Остапчук, який свого часу був начальником Південної залізниці, а нині один з керівників партії "Відродження", висуванці якої йдуть на вибори під брендом "Оппоблока". Остапюк вже перемагав тут двічі, причому саме на цьому окрузі їм вперше була застосована технологія "клонів" розмивання рейтингу супротивників.

У мажоритарному окрузі № 178 з центром у Балаклії переміг висуванець "Слуги народу", голова Балаклійської райради, колишній голова РДА в часи губернаторства Арсена Авакова, Олександр Литвинов.

"Оппоплатформа" висунула тут безробітного Валерія Белокудрю, від "Оппоблока" по округу щел екс-регіонал Дмитро Добкін - рідний брат Михайла Добкіна, колишнього головою Харківської ОДА. У перший раз, у 2012 році Добкін-молодший переміг, набравши 65,59%. До речі, його популярність за два роки "угаров" в парламенті впала в 2,5 рази, і пройшов він у 2014 році тільки завдяки тому, що округи на Харківщині були "розпиляні", як треба, і Добкіну-молодшому нікого не протиставили.

У мажоритарному окрузі № 179 з центром у Краснограді переміг висуванець "Самодопомоги", харківський адвокат Алескей Кучер.

"Самопоміч" висунула по округу директора агропідприємства Олексія Голікова, партія "Хвиля" висунула колишнього дипломата Вадима Трюхана, "Оппоплатформа" була представлена на окрузі менеджером приватного підприємства Сергієм Степановим, а "Євросолідарність" - секретарем міськради Лозовий Сергієм Кобой, а від "радикалів" по округу йшов лікар місцевої райлікарні Ігор Головінов.

Головна боротьба на окрузі розвернулася між діючим нардепом Анатолієм Гіршфельдом, який йде як самовисуванець, кандидатом від "Оппоблока", головою облради Сергієм Черновим та Олексієм Кучером, який і переміг у підсумку.

У мажоритарному окрузі № 180 з центром у Золочеві переміг висуванець "Слуги народу", директор харківського приватного підприємства "Яскраво-інвест" Олексій Красов.

"Радикальна партія" виставила кандидатом на округ безробітного Богдана Гордієнко, "Євросолідарність" - фермера Сергія Кравцова, "Слуга народу" представлена на окрузі директором місцевого підприємства Олексієм Красовым, а "Оппоплатформа" виставила безробітного Миколи Плетньова.

Фаворит округу - екс-регіонал, представник фармбізнесу Олексій Біловол. Він вже двічі перемагав тут дуже серйозних суперників - силовиків і суддів з підтримкою Арсена Авакова та Петра Порошенка. Ймовірно, найбільші шанси на перемогу у нього і зараз.

У мажоритарному окрузі № 181 з центром в Зміїві переміг ще один висуванець "Слуги народу", заступник Мереф'янського міського голови Дмитро Мікіша.

Конкурентами йому були кілька партій і маловідомих самовисуванців.

Так, Аграрна партія висунула по округу менеджера агропідприємства Григорія Кузьменка, "Євросолідарність" - голову Зміївської РДА Віталія Кошеленко, "Оппоплатформа" - директора одного з місцевих підприємств Володимира Юркова, а партія "Сила і честь" - поліцейського Артема Портнова.

Як самовисуванка балотується по округу колишня дружина нардепа Євгена Мураєва Валерія, яка, втім, вже два роки працює в його партії "Наші". В цілому, боротьба за мандат в 181 окрузі належить неабияка, і явного фаворита в ній поки що не видно.

    Реклама на dsnews.ua