• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

"Позеленіння" перед інавгурацією. Як Вакарчук вирішив "підсидіти" Зеленського

Лідер "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук відхрестився про протистояння з президентом Зеленським, одночасно плануючи переконати частину "Зе-виборців голосувати за нову партію "Голос"
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Вакарчук досить несподівано вирішив висловити підтримку обраному президентові Володимиру Зеленському в ефірі одного з телеканалів, з двомісячних запізненням пояснивши свій передвиборчий заклик.

"Я не закликав голосувати ні за кого, ні проти. Це інтерпретації політологів або певних політиків! Президент це символ країни, і я, як і люди, будемо бажати лише успіху президенту", - сказав він.

Тут відразу варто нагадати, що 27 березня, перед першим туром виборів глави держави, Вакарчук записав відеозвернення, в якому заявив, що "голосування на виборах президента - дуже відповідальна справа, а перемога в них не може бути "приколом" або реалізацією власної амбіції". Артист не назвав жодного з кандидатів у президенти, але більшість цілком очевидно інтерпретувало слова музиканта як заклик не голосувати за засновника "95 кварталу".

Після обрання коміка радники Вакарчука, мабуть, вирішили зробити "хід конем", отримавши на майбутніх виборах в Раду частину голосів симпатиків президента. Вмить забувши про флешмобі "непоприколу" і своїх заявах, що "не знає такого політика, як Зеленський", Слава вирішив не ображати главу держави і його виборців, заодно ненав'язливо доводячи їм, що він - "краща версія" Зеленського.

Аргументів, які напевно підуть в хід, у Вакарчука досить багато. Наприклад, він вже знає політику зсередини, але не "забруднений" нею, на відміну від президента, якого ще до інавгурації звинуватили в повну несамостійність і зв'язках з не самими чистими політиками і бізнесменами. Крім того, Слава - успішний артист, як і Зеленський, але на відміну від президента освіту здобув фундаментальну, останнім часом доповнивши його навчанням в одному з кращих вузів світу. Та й команда, принаймні та частина, яку фронтмен "Е" представив нещодавно, поки обійшлася без досвідчених політиків з "шлейфом", які зараз масово ошиваються навколо Зеленського.

На відсутності "папєрєдніків" у своїй команді музикант окремо загострив увагу, заявивши, що не буде брати в список діючих депутатів Верховної Ради. Крім того, він вирішив авансом запросити в "Голос" мажоритарників, у яких погляди "будуть збігатися з нашими"."Впевнений, що на мажоритарних округах вони з успіхом переконають своїх виборців за результатами їх роботи за п'ять років", - сказав Вакарчук.

Схоже, таким чином він пропонує нардепам взаємовигідне співробітництво. Зі свого боку він пропонує "чистий" партійний бренд "Голоси", який може піти кандидатам в плюс, якщо вони використовують його у своїй кампанії. Натомість Вакарчук розраховує на підтримку такими мажоритарниками своєї фракції в Раді вже після виборів, щоправда, невідомо, з водінням в неї або без.

Реклама на dsnews.ua

Що ж, при правильній стратегії та рекламі у лідера "Голосу" є шанс показати, що "Зеленський - добре, але я - краще". Позиціонуючи себе таким чином, він розраховує залучити на свою сторону виборців переважно із Заходу країни. Ці люди голосували не стільки за коміка, скільки проти Порошенка і, відповідно, можуть проголосувати за Вакарчука як "нове обличчя", але більш патріотичне і компетентне, що новообраний президент, і без ганебних зв'язків. Крім того, Вакарчук може розраховувати відібрати у Зеленського найбільш інтелектуальну та освічену частину виборців, для якої Зеленський явно простуватий. При цьому виборців Зеленського простіше і зі східних областей, схильний до философствованиям галичанин Вакарчук навряд чи щось зацікавить.

Як би там не було, кампанію завоювати свого електорату Вакарчуку потрібно починати вже зараз. Часу залишилося катастрофічно мало.

    Реклама на dsnews.ua