• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Щиро кається: мер Полтави пішов на угоду з прокурором і отримав рік "умовно"

Мер Полтави Олександр Мамай пішов на угоду про визнання винуватості з прокурором та отримав покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 1 рік

poltava.to
Реклама на dsnews.ua

Вирок винесла колегія Вищого антикорупційного суду 2 березня, повідомляє "ДС" з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

"Колегія суддів ВАКС затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та Полтавським міським головою. Відповідно до вищевказаної угоди суд визнав міського голову винуватим в організації розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що у підсумку завдало місцевому бюджету понад 570 тис. грн збитків, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191 та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України", — сказано в сообщении.

У межах досудового розслідування встановлено, що Мамай, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу 2 осіб, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення. Для виплати вказаним особам зарплати, службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що у підсумку призвело до збитків.

Зважаючи, що мер Полтави "відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік". Також ВАС звільнив Мамая від покарання з іспитовим строком 1 рік.

Крім того, за умовами угоди міський голова зобов’язується перерахувати у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації — "Армія дронів" 2 млн грн.

Разом з тим, інші обвинувачені у справі, а саме два виконавці та два пособники у розтраті коштів, також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Відповідно до угоди їм призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік. 

Як повідомляла "ДС", наприкінці грудня 2022 року Служба безпеки України вручила підозру меру Полтави Олександру Мамаю. Йому інкримінують ст. 114-2 Кримінального кодексу (несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення зброї, озброєння та боєприпасів в Україну або про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).

2 січня прокуратура погодила з Управлінням СБУ Полтавської області клопотання про утримання Мамая під вартою. Також прокурором погоджено клопотання про усунення підозрюваного з посади на 2 місяці.

23 січня Київський районний суд Полтави відмовився задовольнити клопотання прокуратури про усунення Олександра Мамая з посади мера Полтави та заарештовувати його. Обласна прокуратура офіційно заявила, що кожне із цих рішень буде оскаржено в апеляційному суді.

Нагадаємо, раніше скандального міського голову Полтави Олександра Мамая за повторення російських наративів про "братовбивчу війну" на сході України внесли до бази "Миротворця".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua