• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

До Саакашвілі не допускають особистого лікаря, — Денісова

До експрезидента Грузії, громадянина України Міхайла Саакашвілі, який перебуває у грузинській в'язниці, не допускають особистого лікаря

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"До громадянина України Міхайла Саакашвілі не допускають особистого лікаря Ніколоза Кіпшидзе. Учора під час нашої зустрічі лікар повідомив, що його не допускають до Міхайла. Інколи він змушений очікувати по 5-7 годин біля входу до в’язниці №18, а дозвіл на відвідування отримує лише у випадках погіршення стану здоров’я Саакашвілі", — написала Денісова у Facebook.

За її словами, під час останнього відвідування лікарю стало відомо, що в аналізах експрезидента виявили критично низький рівень калію, дефіцит якого призводить до погіршення роботи серцево-судинної системи.

"Стабілізувати стан його здоров'я можна лише медичними препаратами, але через недопуск особистого лікаря Міхайло відмовився їх приймати", — наголосила омбудсменка.

За словами лікаря, Саакашвілі готовий виконати рішення ЄСПЛ і припинити голодування, якщо його помістять у багатопрофільну цивільну лікарню для проходження реабілітації після голодування.

Омбудсменка додала, що після зустрічі з нею лікар експрезидента Грузії повернувся до в'язниці — чекати на допуск до свого пацієнта. Однак двогодинне очікування не дало результатів — дозвіл на відвідування так і не надали.

Як писала "ДС", Людмилу Денісову не допустили до експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі, який перебуває в пенітенціарній установі №18 міста Глдані. За словами Денісової, стан Саакашвілі серйозно погіршився.

Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявив, що законодавство не передбачає допуск омбудсмена до в'язничної лікарні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua