• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Денісовій не дали відвідати Саакашвілі у в'язниці

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову не пустили до експрезидента Грузії Міхаїла Саакашвілі у пенітенціарній установі №18 міста Глдані

Людмила Денісова
Людмила Денісова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Денісова повідомила у Facebook, передає "ДС".

"Сьогодні мені відмовлено у відвіданні громадянина України, голови Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхаїла Саакашвілі у пенітенціарній установі №18 м. Глдані (Грузія)", — написала вона.

Денісова зазначила, що про причини відмови міністерство юстиції Грузії пообіцяло повідомити в листі, який наразі готується.

"Зараз намагатимуся зустрітися з керівництвом та головним лікарем пенітенціарної установи №18 з метою обговорення умов утримання та лікування Міхаіла Саакашвілі", — наголосила Денісова.

Як повідомляла "ДС", Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відеокадри привозу колишнього президента Міхаїла Саакашвілі до тюремної лікарні Тбілісі. На кадрах видно, що Саакашвілі чинить опір, його силою тягнуть кілька охоронців. Вони, взявши його за ноги та за руки, несуть від вхідних дверей сходами і заносять у ліфт, а потім намагаються пересадити у крісло-каталку, але експрезидент не дає себе "везти".

У свою чергу, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що оприлюднене владою Грузії відео з експрезидентом країни свідчить про факт тортур та жорстокого поводження з ним.

У телефонній розмові з главою уряду Грузії Іраклієм Гарібашвілі президент Володимир Зеленський висловив прохання розглянути можливість допуску до колишнього президента Грузії, голови виконавчого комітету Нацради реформ України Міхаїла Саакашвілі українських лікарів, проте грузинський прем'єр йому відмовив.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua