• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Катастрофа літака МАУ: Україна може звернутися до суду ООН через бездіяльність Ірану

Реклама на dsnews.ua

Україна може піти в суд ООН у зв'язку з авіакатастрофою літака МАУ в разі, якщо обіцянки Ірану залишаться нереалізованими, а переговорний процес зайде в глухий кут

Про це заступник глави Міністерства закордонних справ Євген Єнін заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Якщо переговорний процес зайде в глухий кут, і ми вичерпаємо всі можливості переговорів з іранською стороною, то будемо використовувати всі наявні механізми захисту прав (в тому числі суд ООН, — ред.). Обіцянки досі залишаються не реалізованими", — сказав заступник міністра .

Єнін анонсував, що в найближчі дні Україна буде виходити на контакт з іранською стороною і наполягати на виконанні домовленостей.

"Ми не хотіли б продовжувати видимість конструктивного діалогу, якщо такого не виходить. Тим більше через місяць буде річниця трагедії, і суспільство чекає результату. Ми розраховуємо на наявність доброї волі Ірану і за допомогою всіх інструментаріїв, дипломатичних та кримінально-правових будемо вимагати від іранської сторони виконання зобов'язань", — підкреслив він.

Нагадаємо, Україна досі не отримала від іранської сторони матеріалів кримінальної справи про катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України", який був збитий недалеко від Тегерана в січні 2020 року.

Як повідомляла "ДС", Іран має намір виділити 200 млн євро на виплату компенсацій за катастрофу літака.

Довідка. Вранці 8 січня 2020 року в Ірані розбився Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинули 11 громадян України — двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб. Спочатку Іран заперечував свою причетність до катастрофи, заявивши про технічну несправність літака Boeing 737, який пройшов техобслуговування за день до вильоту. Втім, вже 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

    Реклама на dsnews.ua