• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кіно, співи і гучна музика: ОБСЄ розповіла, як окупанти блокували її готель у Донецьку

Організація з безпеки і співробітництва в Європі розкрила подробиці блокування окупантами готелю в Донецьку, в якій проживають її співробітники

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ за 23 жовтня, передає "ДС",

Зазначається, що завдяки діям окупантів місія не змогла відправити жоден патруль 22 жовтня з готелю для моніторингу ситуації на Донбасі.

ОБСЄ зазначає, що навколо готелю ввечері 21 і вночі 22 жовтня зібралося приблизно 30 осіб, а вдень 22 жовтня спостерігачі нарахували вже 250 протестувальників.

При цьому, в ніч з 21 на22 жовтня близько 20 чоловіків регулярно чергували навколо готелю і не менше двох постійно стояли на східному і західному під'їздах до готелю.

Вранці 22 жовтня три члени місії вийшли з готелю для перевірки автомобілів на автостоянці готелю. Дев'ять протестувальників у цивільному одязі заявили, що спостерігатимуть за тим, як СММ проводить техобслуговування. Шестеро з них почали знімати побачене на мобільні пристрої.

Вдень 22 жовтня окупанти влаштували шоу перед готелем, де проживають співробітники ОБСЄ. Вони "співали пісні, виступали з промовами і тримали плакати з критикою діяльності місії, а також крутили через колонки гучну музику і дивилися фільми на переносному екрані".

При цьому члени збройних формувань на автомобілях з написом "поліція" блокували східний і Західний під'їзди до готелю. Ще двоє бойовиків у військовому одязі постійно чергували біля будівлі.

"Увечері 23 жовтня спостерігачі бачили, як так званий "мер" Донецька виступав перед учасниками масових зборів навпроти готелю, після чого, за спостереженнями СММ, люди мирно розійшлися", — йдеться в повідомленні.

ОБСЄ також зазначає, що після цього виступу деякі учасники зборів почали розбирати намети, встановлені перед готелем.

Як повідомляла "ДС", окупаційна адміністрація в Донецьку влаштувала "акцію протесту" перед готелем, де проживають члени Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Пікет перешкоджав пересуванню спостерігачів. На нього, зокрема, зігнали "бюджетників". При цьому в "ДНР" заявили, нібито наметове містечко протестувальників під штаб-квартирою ОБСЄ в Донецьку не порушує комендантську годину.

Як заявив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш, блокада роботи СММ ОБСЄ окупаційною владою на Донбасі пов'язана з прагненням Росії чинити тиск на організацію, оскільки Москва хоче, щоб вона стала більш лояльною і проросійською.

23 жовтня бойовики в окупованому Донецьку вирішили припинити акцію протесту під готелем Park Inn, де базується штаб-квартира ОБСЄ. Вона почалася через затримання українськими військовими бойовика "ЛНР" Андрія Косяка, який здійснював розвідку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua