• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Кислиця навів факти брехні Кремля в ООН, якою у Путіна виправдовували вторгнення в Україну

У День пам’яті захисників Донецького аеропорту постійний представник України при ООН Сергій Кислиця нагадав, як свого часу на засіданні Ради Безпеки Росія виправдовувала агресію проти України

Кислиця навів факти брехні Кремля в ООН;
Кислиця навів факти брехні Кремля в ООН;
Реклама на dsnews.ua

Про це 16 січня Кислиця розповів на засіданні Радбезу ООН, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Звертаюся до президента Росії Володимира Володимировича Путіна з проханням використати збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності, захисту населення України. Віктор Янукович, 1 березня 2014 року", — цитував Віталій Чуркін на засіданні Радбезу ООН лист президента-зрадника.

За його словами, це був безпрецедентний випадок в історії ООН після завершення холодної війни, коли "постійний член Ради безпеки, радше країна, яка захопила це місце, вчиняє такі дії".

"Чуркін (тодішній постпред Росії при ООН, нині покійний — ДС) намагався виправдати дії Росії наявністю "копії оригіналу заяви" Януковича, який звернувся до РФ із проханням використати підрозділи збройних сил Росії в Україні", — зазначив Кислиця.

Однак згодом у Путіна заявили, що подібного листа Януковича "не існує".

"Річ у тому, що жодного листа офіційно до адміністрації президента не надходило. Жодного подібного документа в адміністрації президента не реєструвалося", — заявив спікер Путіна Дмитро Пєсков.

"Тобто посол Путіна на весь світ заявив, що лист Януковича існував, а рупор Путіна — що не було жодного листа", — зазначив Кислиця.

Український дипломат нагадав, що незадовго до цих заперечень Пєскова Чуркін помер – "чи то отруївся, чи то серцевий напад стався". І наголосив: свідчення Чуркіна в Радбезі ООН ще відгукнуться Росії – "така доля чекає на всіх убивць та їхніх посіпак".

Нагадаємо, 16 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Як писала "ДС", Кислиця заявив про необхідність перебування миротворців ООН на Донбасі, які повинні допомогти у відновленні контролю над ділянкою кордону в зоні конфлікту

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua