• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Компанія-постачальник послуг харчування ЗСУ відкинула звинувачення у завищенні цін і просить депутатів розслідувати злив документів

Компанія "Актив компані" відреагувала на розслідування Юрія Ніколова, який напередодні заявив, що чиновники Міноборони буцімто є "тиловими щурами" і закуповують продукти для армії у постачальників втридорога

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві компанії, яка є у розпорядженні "Ділової столиці".

"ТОВ "Актив компані" рішуче спростовує будь-які підозри та обвинувачення щодо завищення цін на послуги з організації харчування для військових за контрактами, які укладені між компанією та Міністерством оборони України на поточний рік.

Під час проведення відповідної закупівлі, свої цінові пропозиції на розгляд МО надали більше 14 компаній та запропонували ціни від 151 грн до 162 грн за одиницю послуги.

Ціна одиниці послуги за кожним з восьми договорів МО,в тому числі з ТОВ "Актив компані" у 2023 році складає зараз 145,8 грн.

Сама послуга включає вартість одного комплекту продуктів за Каталогом з переліком продуктів більше 400 найменувань (що забезпечує повноцінним харчуванням одного військовослужбовця на добу) та доставку по всій території України, зокрема, і в зону бойових дій. Відповідно до порядку застосування Каталогу продуктів харчування, МО замовляє комплекти продуктів харчування за Каталогом продуктів – це увесь перелік харчових продуктів, що входить до Каталогу продуктів, та закуповується як одне ціле.

Крім того, у вартість Послуги також входить освіження (оновлення) фактично поставлених продуктів харчування, у яких спливає термін зберігання, шляхом їх заміни на аналогічні харчові продукти свіжого виробництва.

Саме тому порівняння цін на окрему одиницю товару у будь-якому супермаркеті із вартістю у контракті — є неправильним та маніпулятивним", — заявив постачальник. 

В компанії зауважили, що ціна на послуги із забезпечення продуктами харчування фіксується на весь рік і не може бути збільшена у разі сезонного подорожчання тих чи інших продуктів.

Також "Актив Компані" наголосила на тому, що з початку повномасштабного військового вторгнення на територію України з боку країни-агресора, Кабінет Міністрів України прийняв ряд нормативно-правових актів, якими, перш за все, з міркувань безпеки, було затверджений окремий порядок оборонних закупівель на час воєнного стану. 

"Оприлюднення ж зараз чинних контрактів компанії ставить під загрозу подальшу безпечну роботу наших виробничих потужностей та життя і здоров'я наших співробітників. А це більше 180 осіб.

ТОВ "Актив компані" звертається до Міноборони України, а також до депутатів Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки із закликом про розслідування витоку інформації з обмеженим доступом та про вжиття заходів убезпечення роботи підприємства, яке гарантує сьогодні якісні послуги з організації харчування тисячам українських військовослужбовців по всій країні", — йдеться в заяві. 

Крім того, ТОВ "Актив компані" запросило депутатів профільного оборонного комітету відвідати потужності підприємства, пересвідчитись у їх наявності та високій якості виробництва.

Насамкінець, в компанії висловили щире сподівання на те, що "штучно спровокований скандал у ЗМІ на основі маніпуляцій з даними та як наслідок звинувачення у нібито наявності корупційної складової в роботі "Актив компані" за контрактами з МО не є спланованою провокацією, направленою на підрив обороноздатності країни". 

"В зворотньому ж випадку, компанія звертатиметься до Служби безпеки України із вимогою про всебічне розслідування цього інциденту", — резюмував постачальник.

Сьогодні розслідування та звинувачення журналіста Юрія Ніколова спростувало також і Міноборони, вказавши на його маніпуляції з даними.

В оборонному Комітеті ВРУ https://ukranews.com/ua/news/910112-oboronnyj-komitet-vru-zaluchyt-sbu-zadlya-rozsliduvannya-vytoku-harchovyh-kontraktiv-mou-shho-nese тими часом заявили, що залучать СБУ, аби розслідувати злив закритих харчових контрактів МОУ, їх виток розкриває чисельність військовослужбовців, а відтак становить загрозу нацбезпеці.

    Реклама на dsnews.ua