• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Корнієнко попередив, що рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про олігархи можуть проігнорувати

Верховна Рада може не дослухатися рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону про олігархів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко в інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна", повідомляє "ДС".

"Отримаємо висновки (Венеціанської комісії – "ДС"). Подивимося, до чого варто прислухатися, до чого – ні", — заявив Корнієнко.

"Звичайно, Венеціанська комісія — шановний орган, все там правильно. Але тут проблема: першу олігархіаду ми проживали пів року, дуже драматично, — зі зняттям спікера. І я не впевнений, що внесення змін до закону про олігархів буде простою історією. зауваження до закону можуть бути косметичні, а піде на це знову пів року: правки, блокування трибун, спецпроцедури… Питання: наскільки в такий процес потрібно занурюватися, витрачаючи на це парламентські ресурси?", — додав він.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 1 липня ухвалила в першому читанні законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну чи політичну вагу у суспільному житті (олігархів). "За" проголосувало 275 депутатів.

Дмитро Разумков, який займав тоді посаду спікера ВР, направив законопроєкт до Венеціанської комісії, яка дасть йому оцінку.

23 вересня Верховна Рада ухвалила закон про олігархів у другому читанні. 7 жовтня Разумкова, якого "слуги народу" критикували за звернення до Венеціанської комісії з приводу "закону про олігархів", відправили у відставку.

15 жовтня народний депутат Людмила Буймістер, яка тоді перебувала у фракції "Слуга народу", заявила, що Венеціанська комісія дасть негативний висновок щодо проєкту закону про олігархів за його очевидну неконституційність.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua