• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Кремль наказав "не загострювати ситуацію" на переговорах Контактної групи, — Гармаш

Засідання Тристоронньої контактної групи 25 січня пройшло спокійно, оскільки Росія дала вказівку не загострювати ситуацію напередодні зустрічі радників лідерів країн "нормандської четвірки"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у своєму Facebook член делегації України у ТКГ Сергій Гармаш, повідомляє "ДС".

"На диво спокійно пройшло сьогодні засідання політичної підгрупи ТКГ. Очевидно, що Москва дала вказівку не загострювати ситуацію. Напевно, це пов'язано із завтрашньою зустріччю зовнішньополітичних радників Н-4. Не бачу передумов до того, щоб вона могла бути конструктивною, але сам факт, що Кремль не нагнітає ситуацію, а йде на діалог, говорить про те, що Москва ще не залишила надій руками Заходу змусити Київ виконати Мінські угоди у її трактуванні", — припустив він.

Гармаш також вважає, що на майбутній "нормандській" зустрічі настане момент істини для Німеччини та Франції.

"Тут вже настає момент істини для наших "нормандських" партнерів. Адже Путін, погоджуючись на їхнє прохання на переговори зовнішньополітичних радників Н-4, швидше за все, розраховує або на те, що вони під страхом великої війни теж стануть тиснути на Київ, схиляючи до прямого діалогу з Донецьком і Луганськом, або, якщо трюк не спрацює, Москва вмиє руки і скаже — "...а я так намагалася..." і покарає норманів ігнором, перенісши вирішення всіх питань на майданчик переговорів зі США. Тому, подивимося, що для Європи важливіше: принципи, чи інтереси", — зазначив він.

Нагадаємо, зустріч політичних радників "нормандської четвірки" відбудеться у Парижі у середу, 26 січня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua