• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Кремль тепер вимагає від пропаганди порівнювати війну з хрещенням Русі, а Путіна — з Олександром Невським, — росЗМІ

Адміністрація президента Росії розробила нові методички для державних ЗМІ та прокремлівських політиків про те, як правильно розповідати про війну в Україні

Російські війська
Російські війська / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про йдеться у матеріалі російського опозиційного видання Медуза, передає "ДС".

Повідомляється, що вторгнення в Україну в них пояснюється діями "колективного Заходу", який вже майже тисячу років нападає на Росію, щоб поділити її та заволодіти ресурсами країни, а також знищити православну віру. В одному з документів сказано, що, як і хрещення Русі, війна в Україні закладає "державні засади" країни — а також "засади розвитку Росії на сторіччя вперед". Автори стверджують, що це відбувається завдяки "згуртуванню суспільства" навколо армії та "стратегічного курсу президента".

Крім того, у розв’язанні повномасштабної війни пропагандистам пропонується звинувачувати "колективний Захід":

"Конфлікт в Україні був спровокований руками західних країн, які передавали Україні озброєння. Україна мала стати плацдармом нападу на Росію. Стратегічна мета колективного Заходу протягом кількох століть щодо Росії не змінюється — це стримування, ослаблення, розчленування та повне знищення Росії", – йдеться у матеріалі.

Однією з цілей війни називається "боротьба з безбожниками", яких у тексті характеризують як "ґвалтівників, розбійників і вбивць", які "ні в що не вірили — і вважали, що це звільняє їх від будь-яких моральних зобов’язань перед іншими людьми". Як таках "безбожники" Кремль визначив українських військовослужбовців, запропонувавши називати їх "сатаністами та послідовниками людиноненависницьких культів".

Ще більше аналогій у Кремлі знаходять між війною в Україні та Невською битвою.

Однією з глав документа названо "Сила в правді!". Ці слова приписують Олександру Невському, але у літописах говориться, що князь вимовив перед битвою зовсім інший вислів: "Не силі Бог, а правді". У тексті сказано, що російські окупаційні війська також "впевнені у своїй правоті, тому що вони продовжують справу своїх дідів та прадідів — добивають нацизм".

Серед іншого пропагандисти мають підвести читачів та глядачів до тези про те, що війна в Україні — це "превентивний удар".

"Керівництво Росії та особисто Володимир Путін не допустили нападу на Росію. Було ухвалено рішення про початок СВО, що дозволило уникнути повторення 22 червня 1941 року із вторгненням нацистських військ на територію Росії", — порівнюють вони дії Кремля та керівництва СРСР.

Нагадаємо, підконтрольні Кремлю ЗМІ планують видати росіянам чергову порцію пропаганди. Для зйомок фейкового сюжету у Білорусі хочуть знищити дерев'яний муляж HIMARS.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua