• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Кулеба сподівається, що Україні нададуть ПДЧ в НАТО у наступному році

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив важливість декларації саміту НАТО для України. Ще за пару днів до саміту згадки про ПДЧ не було в тексті декларації

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра в Facebook, передає "ДС".

За його словами, декларації самітів НАТО ухвалювалися у 2014, 2016 та 2018 роках, але там не було згадки про надання ПДЧ Україні.

"Тож якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія — надання Україні ПДЧ у 2022 році", — заявив він.

Кулеба заявив, що Україна повинна продовжувати робити реформи, але їх уже й так достатньо для отримання ПДЧ.

"Для отримання ПДЧ Україна вже зробила достатньо реформ. Коли нам кажуть "давайте ще більше реформ", то у мене одне запитання: Скільки ще?", — заявив голова МЗС.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг пообіцяв підтримку України з боку країн-членів в питанні вступу.

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у звʼязку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua