• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Кулеба не бачить "зраду" в позиції Франції щодо України

У позиції Франції щодо України "зради" немає, між країнами триває активна дискусія, яким буде шлях України до ЄС і скільки часу це забере

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Пресслужба МЗС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Якщо коротко, то "зради" не буде ні з Францією, ні з будь-якою іншою країною – ніхто нас не буде "ламати", ніхто не зможе змусити нас робити те, чого ми не хочемо… Якими б не були заголовки, але Франція зброю надає, санкції підтримує і в багатьох питаннях навіть виконує роль лідера у просуванні санкцій", — сказав Кулеба.

Він зазначив, що між країнами триває активна дискусія щодо того, яким буде шлях України до членства в Європейському Союзі і скільки часу це забере.

"Але три місяці тому ми обговорювали з ними, чи Україна взагалі колись буде членом ЄС, а зараз ми обговорюємо, скільки часу для України — це дві принципово різні дискусії. Я розумію заголовки і принцип роботи соцмереж, але "шеймити" (Францію – ред.) просто так не треба, треба комплексно дивитися на ситуацію і на контекст, у якому висловлюється та чи інша позиція", — вважає міністр.

За словами Кулеби, між країнами наразі "дуже пряма і чесна дипломатія".

"А якщо починаються петляння, на словах нам розказують, як нас люблять, а справами це не підкріплюють, то ми виходимо і б’ємо – і дипломатично, і публічно. Тому що у нас не та ситуація в країні, коли ми можемо дозволити собі безкінечні дипломатичні маневри", — зазначив міністр.

Як писала "ДС", 9 травня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що на вступ України до ЄС підуть десятиліття, тому країні, що воює, потрібно запропонувати замінник, який дасть українцям "певну надію". Тоді Дмитро Кулеба розцінив слова французького лідера як небажання надавати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Пізніше у МЗС Франції заявили, що вітають заявку України на членство в ЄС, а проєкт, запропонований Макроном, не альтернатива членству в союзі, а допоміжний інструмент.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua