• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кулеба запропонував Молдові разом ловити суддю Чауса

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запропонував Молдові створити спільну робочу групу для з'ясування обставин зникнення колишнього українського судді Миколи Чауса

Реклама на dsnews.ua

Про це йшла мова в розмові Кулеби з молдавським колегою Ауреліу Чокоєм, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МЗС України.

За словами Кулеби, українські правоохоронці очікували, що після остаточної відмови Чаусу в наданні притулку в Молдові, колишній суддя буде екстрадований в Україну в рамках міжнародної правової допомоги на підставі європейських конвенцій і двосторонніх договорів.

Кулеба підкреслив, що українські силовики не причетні до зникнення Чауса в Молдові. А для встановлення всіх його обставин, зокрема місця перебування колишнього судді, Україна пропонує Молдові створити спільну робочу групу.

"Українська сторона переконана, що ситуацію намагаються використати на свою користь сили, які не просто не зацікавлені у подальшому поглибленні українсько-молдовського співробітництва, а й ставлять за мету зірвати позитивний для обох країн розвиток відносин, зміцнення європейських перспектив України і Молдови", — йдеться в повідомленні МЗС.

Також міністри обговорили ескалацію ситуації на Донбасі. Чокой, зі свого боку, запевнив у підтримці територіальної цілісності України.

Нагадаємо, 3 квітня група невідомих озброєних чоловіків в центрі Кишинева викрала суддю Миколу Чауса, якого в Україні підозрюють у корупції. 4 квітня зʼявилася інформація про те, що Чаус незабаром буде доставлений в Україну.

Глава МВС Молдови Павло Войку пізніше заявив, що Чауса викрали іноземці та вивезли на територію України.

Як писала "ДС", президент Молдови Майя Санду вимагає негайних дій з боку силовиків, підкресливши, що подібні випадки є неприпустимими в Молдові.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua