• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Кулеба прокоментував російські провокації щодо країн Балтії

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на нещодавні провокації РФ щодо Естонії, Литви та Фінляндії

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у його повідомленні у X (Twitter), передає "ДС".

Кулеба зазначив, що нещодавні російські провокації на кордонах ЄС і НАТО в Естонії, Фінляндії та Литві є частиною типової російської гібридної тактики цькування та залякування.

"Україна вже неодноразово стикалася з такими діями Росії. Ми знаємо, що найефективніший спосіб протистояти їм – це єдність, сила і непохитна взаємна підтримка", написав міністр.

Він заявив про солідарність з естонськими, фінськими та литовськими друзями: "Ми зберігаємо пильність і готові надати будь-яку необхідну допомогу у протидії російським гібридним загрозам".

"Ми також закликаємо НАТО до рішучих дій на захист Естонії, Фінляндії і Литви. Коли ми всі будемо сильними і єдиними, ніхто не зможе нас залякати", – наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше цього тижня на сайті уряду Росії помітили проєкт, що вказував на плани РФ в односторонньому порядку змінити морські кордони зі своїми сусідами у Балтійському морі. Після розголосу проєкт зник із сайту. 

У четвер Естонія заявила, що російські прикордонники самовільно познімали буї, встановлені на естонській половині річки Нарва. Через інцидент тимчасового повіреного у справах Росії в Естонії викликали до МЗС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua