• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Кузін пояснив, чому Україна отримала вакцини за програмою COVAX пізніше Африки

Пріоритетом у постачанні протикоронавірусних вакцин для міжнародної програми COVAX стали країни Африки через ситуацію у сфері охорони здоров'я, що там склалася

Пріоритетом для COVAX стали країни Африки
Пріоритетом для COVAX стали країни Африки
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "ТСН", передає "ДС".

Відповідаючи на питання, чому в Україні вакцинація почалася пізно, Кузін зазначив, що на цей процес впливало "багато факторів".

"Перший — домовленості щодо постачання є предметом міжнародної позиції і співпраці. Мені важко сказати, в чому тоді була проблема. Але мені здається, що переговори міжнародного рівня відбувалися недостатньо ефективно. Або ж Україну пріоритезували за іншою категорією. Майже за всіма лініями домовленостей ми отримали вакцину в другій черзі. Безумовно, наші позиції могли бути сильніше, якби Україна була повноправним членом ЄС. Тому що там існував окремий механізм постачання вакцин", — сказав він.

Головний санлікар зазначив, що в Україні були великі сподівання на міжнародний механізм COVAX.

"На жаль, він виявився недостатньо швидким. Були амбітні плани цієї міжнародної структури, однак не вистачало потужностей. Тому відповідь на це питання складається з двох частин. Перша — це міжнародні переговори, які іноді не були занадто ефективними або не привели до того, щоб Україну пріоритезувати. Друге — це затримки саме в реалізації механізму COVAX, тому що він для нас був одним з ключових поряд з механізмом держзакупівель".

Ігор Кузін також пояснив, чому пріоритетом для COVAX стали країни Африки.

"Були певні аргументи, чому вони так зробили, бо африканські країни переважно навіть не мали власного бюджету для закупівлі. Тому вони пріоритезували африканський регіон, з огляду на те, що ці держави можуть залишитися взагалі без вакцин. Плюс певну роль зіграло й те, що ці країни стикаються з подвійними епідеміями. Там поширена ВІЛ-інфекція, деякі країни страждають від лихоманки Ебола, ще є деякі питання гуманітарної кризи", — розповів посадовець.

Як писала "ДС", Міністерство охорони здоров'я вивчає можливість введення третьої дози вакцини від коронавирусу за пів року після вакцинації двома дозами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua