• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

"Лісовий гуляка" Трухін пішов на угоду з прокуратурою: нардеп-"слуга" визнав, що пропонував поліцейському хабар

Депутат "Слуги народу" Олександр Трухін пішов пішов на угоду зі слідством і визнав свою провину в пропозиції хабаря поліцейському

Олександр Трухін
Олександр Трухін
Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося на засіданні Вищого антикорупційного суду, передає "ДС".

"Я хочу повідомити суд і інших учасників судового засідання, що була надіслана угода про визнання винуватості, яка підписана між мною… та обвинуваченим Трухіним… Ми дійшли згоди, що дійсно ця угода буде відповідати суспільному інтересу, зважаючи на те, що Трухін як народний депутат за час війни не втік, не вживав якихось антиукраїнських заходів, а навпаки займав проукраїнську позицію. Він багато надавав документів, де він брав часть в яких заходах на міжнародному рівні", — зазначив прокурор.

"Я хотів би сказать велике дякую команді НАБУ (Національне антикорупційне бюро – УП), тому що вони дуже коректно і правильно займали свою позицію, не зловживали своїми повноваженням, дуже коректно вели цю справу. Я вважаю, що, мабуть, коректно ведуть й інші справи. Дуже професійно працювала команда Спеціалізованої антикорупційної прокуратури… Я розумію, що не треба завантажувати ані суд, ані прокуратуру поясненням, додатковими розглядами, витрачаннями грошей платників податків та свій час… Краще, якщо людина не права, дійти до згоди і знайти шляхи вирішення, котрі будуть справедливі, правдиві… Розумію, що зробив глупость, і вона є неправильною. Готовою понести за це покарання", — сказав Трухін.

Трухін і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підписали угоду 17 лютого 2023. За її умовами, депутат зобов'язується протягом місяця заплатити 6 мільйонів гривень підтримку ЗСУ, зокрема, на проєкт United24 та "Армія дронів". За словами прокурора, таким чином нардеп, зокрема, підтвердить своє каяття.

Також "слуга" має заплатити штраф – 68 тисяч гривень. Це максимальна сума штрафу за статтею, яку інкримінують Трухіну.

Заставу, яку депутат вносив під час слідства, теж перерахують на ЗСУ – це 49,6 тисячі гривень.

Угоду зі слідством має затвердути суд, якщо він вирішить, що домовленності між депутатом і прокуратурою відповідає інтересам суспільства.

Під час укладання угоди Трухін розповів, за що саме він пропонував хабар – за те, щоб найскоріше залишити місце ДТП. Прокурор наголосив, що ця угода жодним чином не стосується участі "слуги" в самій аварії.

Це, на думку обвинувачення, означає, що злочин Трухіна не був настільки небезпечним, щоб призначати йому більш тяжке покарання, ніж штраф. Також на вибір санкції вплинула наявність у нардепа двох дітей і заохочень від державних органів.

Якщо суд затвердить угоду зі слідством, то після того, як вирок набере чинності, Трухін втратить мандат народного обранця.

Нагадаємо, 1 лютого 2022 року в інтернеті з'явилося відео з нагрудної камери поліцейського, який прибув на місце ДТП за участю Олександра Трухіна, яке сталося 23 серпня 2021 року під Києвом. "Давай я тихенько в ліс піду", — говорив нардеп поліцейському і обіцяв домовитися з тодішнім главою МВС Денисом Монастирським. Він також пропонував поліцейським хабар у 150 тисяч, але грошової одиниці не уточнив.

Трухіна виключили з партії "Слуга народу" та парламентської фракції. Проти нього відкрили кримінальне провадження.

На початку вересня Трухіну вручили підозру. 20 вересня слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід нардепу у вигляді застави у розмірі 49,620 тис. гривень.

28 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування стосовно Трухіна. Справа була направлена до суду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua