• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Ми готові": головнокомандувач ЗСУ сказав, чому Україна досі не в НАТО

Україна впроваджує стандарти НАТО і вже повністю готова до вступу до Північноатлантичного альянсу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

За словами Залужного, йдеться про стандарти "в питаннях управління, в питаннях планування, в питаннях підготовки".

"Та все, чого завгодно. У питаннях застосування. Тобто ми повністю вже фактично розробили оті стандарти, за якими виконує завдання НАТО. Але цього замало. Для того, щоб ми стали НАТО, необхідне, на мою особисту думку, політичне рішення. Ми вже готові. Можемо так сказати", — заявив головнокомандувач ЗСУ.

Крім того, за його словами, заради стандартів НАТО в Україні були розділені керівні посади в ЗСУ: головнокомандувача ЗСУ, начальника Генштабу ЗСУ, командувача ООС.

"І всі ці розділені посади – це якраз наслідок руху в бік НАТО, в бік цивілізованих відносин. Тому посади розділилися. Тепер я як головнокомандувач ЗСУ відповідаю за бойову готовність, за підготовку та за застосування ЗСУ", — сказав Залужний.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке останнього саміту НАТО, який пройшов в червні 2021 року зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Вперше за останні роки щодо перспективи членства України в Альянсі прийняті такі ж однозначні формулювання, які звучать по Грузії безперервно з 2018 року.

Тоді президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн-членів НАТО за позицію щодо членства України в Альянсі після виконання ПДЧ, однак висловив жаль, що в рішенні нинішнього саміту відсутні конкретні часові рамки наступних кроків у зближенні країни з НАТО.

Також Володимир Зеленський вважає, що без України Північноатлантичний альянс буде слабше, ніж з її участю, проте вибір залишається за НАТО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua