• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Мінкульт пригрозив УПЦ МП криміналом за крадіжку мощів святих із Лаври

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко попередив представників УПЦ МП про кримінальну відповідальність у разі переміщення з Києво-Печерської лаври в інше місце музейних експонатів, зокрема мощів святих

Реклама на dsnews.ua

Про це Ткаченко заявив в ефірі телемарафону, передає "ДС".

"Я хотів би наголосити про всяк випадок, що крім нерухомого майна, там є ще музейні експонати, понад 800 екземплярів, в тому числі мощі святих, які були передані на використання монахам, і щодо них буде окрема ревізія, наскільки вони там збережені.

Я хотів би попередити… якщо рухоме майно, власне музейні експонати, в тому числі мощі, якимось чином кудись будуть переміщені. Остання ревізія була у 2018 році, і все це зафіксовано, всі об’єкти є в переліку. Будь-який крок, який зможуть здійснити представники УПЦ МП відносно рухомого майна, власне музейних експонатів, буде зафіксований, і вони будуть мати кримінальну відповідальність", — сказав Ткаченко.

Міністр наголосив, що міжвідомча комісія дійшла висновків, що з боку УПЦ МП в Лаврі "були порушення щодо використання майна, і їх досить багато, в тому числі новобудови на території Нижньої Лаври без відповідних дозволів, і багато інших речей".

На питання, чи буде Мінкульт звертатися до правоохоронних органів, якщо УПЦ МП відмовиться залишати будівлю Лаври після 29 березня, Ткаченко сказав: "Ми це передбачили. До складу комісії щодо ревізії включені представники як СБУ, так і МВС".

Водночас міністр заявив, що "після завершення ревізії комісії ніхто не говорить, що життя монахів у Лаврі припиниться, але це привід для того, щоб монахи могли визначитися з тим, яким чином вони можуть залишитися в Лаврі".

На питання, чи є якісь варіанти залишитися, Ткаченко сказав: "Безперечно, вони (монахи – ред.) прекрасно про це знають. Я сьогодні розмовляв у тому числі зі священниками, які перейшли з УПЦ МП в ПЦУ".

Нагадаємо, 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно із яким монахи користувалися державною власністю

У Мінкульті уточнили, що наприкінці березня ченці й служителі Московського патріархату мають покинути усі приміщення Києво-Печерської лаври.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua