• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Мінус центризм та китайський досвід? Стефанчук заявив, що "слуги" залишаються лібертаріанцями

Віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що ідеологією партії "Слуга народу" має залишатися либертаріанство

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна, передає "ДС".

"Я як заходив лібертаріанцем, так і залишаюся, і від своїх слів не відхрещуюсь. Для мене важливо, щоб держава врешті-решт стала державою-сервісом, щоб кожен громадянин нашої держави мав можливість реалізувати своє бачення", — сказав Стефанчук.

Він наголосив на важливості відкритої ринкової економіки, а також того, щоб кожен, хто працює в країні, міг чесно платити податки і відслідковувати, як ці кошти використовуються.

"Я за вільний ринок землі. Не вважаю, що ми повинні бути в п'ятірці країн з васально-феодальними відносинами, де ти не маєш права розпоряджатися своєю землею. Я за вільну людину у вільній країні — це моя ідеологія і завжди сповідував її. Я є людиною націонал-патріотичного спрямування", — зазначив Стефанчук.

За його словами, "Слуга народу" — це зріз українського суспільства, тобто в партії є люди, які з одного боку лібертаріанцями, але мають і напрямок соціалізму.

"...ми працюємо з ними. У нас є екстралібертаріанці — ми працюємо і з ними. Тобто ми більше тяжіємо до лібертаріанського центру — це про нормальний розвиток ринкової економіки з чесними правилами для всіх", — сказав Стефанчук.

Нагадаємо, раніше ідеологією "Слуги народу" оголошували "український центризм".

Як повідомляла "ДС", раніше неоднозначну реакцію в суспільстві викликали висловлювання глави політсили Олександра Корнієнка, а також його колеги по партії Давида Арахамія про те, що Україні "потрібно в певних речах наслідувати Китаю".

Згодом Давид Арахамія заявив, комунізм китайський і той, який був у пострадянський час — це абсолютно різні речі, а у Китаю є чому повчитися з точки зору партійного будівництва, і справа зовсім не в ідеології.

Корнієнко, в свою чергу, запевнив, що Україна буде і далі рухатися шляхом євроатлантичної інтеграції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua