• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Слуга" Корнієнко запевнив, що шлях України - на Захід: але знову похвалив Китай

Голова пропрезидентської партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко заявив, що Україна не зверне зі шляху на євроатлантичну інтеграцію, оскільки такий зовнішньополітичний курс прямо записано в Конституції

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Корнієнко заявив у інтервʼю виданню "Цензор.нет", передає "ДС".

Так, журналіст поставив це питання з огляду на висловлювання Корнієнка, а також його колеги по партії Давида Арахамії про те, що Україні "потрібно в певних речах наслідувати Китай". Інтервʼюер також нагадав, що спікер ТКГ по Донбасу Олексій Арестович висловив думку, що Україна може переорієнтувати свої інтереси із Заходу на Схід.

"Правда, потім сказав, що його неправильно зрозуміли, і що це його особиста думка. Але такі слова все одно "підливають олії у вогонь", і можна припустити, що Україна планує тихо змінювати свій геополітичний курс", — зазначив журналіст.

Корнієнко відповів, що геополітичний курс України вже визначено.

"Ми не можемо змінювати геополітичний курс, бо він записаний у Конституції — євроатлантична інтеграція та вступ до НАТО. На цій темі можна довго спекулювати. Але я і Давид неодноразово коментували, що Китайська Народна Республіка – це найбільший торговельний партнер України. Зрозуміло, що весь ЄС дає більше експорту, але окремо жодна європейська країна не має з нами такий товарообіг", — сказав депутат

Він нагадав про специфіку побудови влади в КНР — там існує монопартійність.

"Якраз Комуністична партія Китаю відіграє досить серйозну роль в управлінні країною. Не зважати на це і робити вигляд, що торгівля з найбільшим торговельним партнером буде сама якось відбуватися, теж неправильно. Ми маємо займатися дипломатією. Що ми і робимо. Існує так звана партійна дипломатія. Ми співробітничаємо із сотнями партій по усьому світу. Однак усіх турбує лише Китай", — сказав Корнієнко.

Він додав, що "слуги" співпрацюють із партіями у інших країнах світу.

"А давайте говорити, як ми співпрацюємо з польською партією, або як налагоджуємо стосунки, щоб мати двопартійну підтримку в США, бо у нас йде дуже активна робота із інституціями, які представляють в Україні і Республіканську, і Демократичну партії. Зараз у нас ведеться активний діалог із німецькими партіями, які беруть участь у передвиборчих перегонах. Але усі хайпують на КНР", — зазначив голова "Слуги народи".

Він також говорить, що у Китаї є розвиненою меритократія — принцип управління, згідно з яким керівні пости повинні займати найздібніші люди, незалежно від їхнього соціального чи економічного походженн

"Я неодноразово артикулював, що особисто звернув би увагу на меритократію, яка у наших китайських колег розвинена досить непогано. Так, у нас ці процеси не будуть швидкими, бо ми зробили досить серйозне оновлення еліт, тому треба час, щоб усе запрацювало. Але вже й сьогодні є приклади у нас всередині, коли ті ж Ляшко (Віктор Ляшко — міністр охорони здоров'я – "ДС") та Кубраков (Олександр Кубраков — міністр інфраструктури – "ДС") проявили себе і за рік отримали підвищення, очоливши міністерства", — сказав політик.

Корнієнко також закликав "відділяти зерно від полови".

"Зрозуміло, що навряд ми побудуємо в Україні комунізм. Уже пробували – не вийшло. Про зміну ідеології взагалі не йдеться. Але можна дивитися на управлінські принципи або планування в Китаї", — підкреслив депутат.

За його словами, "треба відкинути наші політичні нюанси й почитати їхню програму на наступні п'ять років, яку прийняли Всекитайські збори народних представників".

"Там ідеться про те, що потрібно робити, щоб китайські екіпажи могли висаджуватися на Марсі, що необхідно подвоїти кількість швидкісних доріг та будувати підводні міста. Нам варто подивитися, як люди займаються економічним плануванням, як працюють над збільшенням своїх ринків збуту, експортом, імпортом і так далі. Ось з цього можна брати приклад. Звісно, негатив є у кожному режимі. Його теж можна обговорювати", — заявив він.

Корнієнко також додав, що закон про СБУ "повністю виписаний в контакті з НАТО на 150 відсотків".

"Судова реформа (виписана — "ДС") – із міжнародними партнерами. Європейці говорили, що зроблено навіть більше, аніж вони від нас очікували. Закон про корпоративне управління писався за участі Європейського банку реконструкції та розвитку. А коли ж нам Китай казав, як закони писати?! У нас усі реформи повністю узгоджені із західними партнерами на двісті відсотків. Вони самі кажуть, що за минулої влади таке було неможливо", — переконує політик.

Нагадаємо, згодом Давид Арахамія заявив, комунізм китайський і той, який був у пострадянський час – це абсолютно різні речі, а у Китаю є чому повчитися з точки зору партійного будівництва, і справа зовсім не в ідеології.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua