• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Монастирський вимагає 17 мільярдів на будівництво "інтелектуального кордону" з Росією та Білоруссю

Україна має побудувати надійний сучасний "інтелектуальний кордон" з Росією та Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочого візиту до Волині, повідомляє "ДС" з посиланням на Державну прикордонну службу України.

Під час поїздки Монастирський перевірив стан охорони державного кордону з Білоруссю та місця дислокації додаткових сил МВС, де розташовані підрозділи Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції. Підрозділи було перекинуто відповідно до рішення РНБОУ щодо посилення охорони кордону на напрямках потенційного руху незаконних мігрантів із сусідньої Білорусі.

За словами Монастирського, додатково буде залучено близько 8,5 тисяч військовослужбовців та поліцейських. Також на посилення надана авіація МВС, у тому числі 15 вертольотів, які забезпечать мобільність і, за необхідності, перекидатимуть підрозділи на кордон.

За його словами, такі дії дозволять стримати нелегальних мігрантів, однак для комплексного вирішення проблеми є лише один вихід – будівництво "інтелектуального кордону".

"Український рубіж не облаштований, тому в найкоротший термін Україна має побудувати "інтелектуальний кордон" з Росією та Білоруссю. Для фінансування цього проєкту знадобиться 17 млрд грн. Ці кошти будуть виділені з бюджету", – заявив Монастирський.

Водночас, голова ДПСУ Сергій Дейнеко повідомив, що сьогодні загрози для України з боку кордону з Білоруссю немає.

"Ситуація стабільна і контрольована, жодних загроз для України поки що немає. Однак наша служба разом із Нацполіцією та Нацгвардією відпрацьовує всі можливі сценарії для того, щоб захистити український кордон від можливої спроби прориву, штучно організованого натовпом мігрантів", — зазначив Дейнеко.

Нагадаємо, Україна посилює заходи безпеки на кордоні з Білоруссю через загострення ситуації із нелегальними мігрантами.

Сейм Литви підтримав пропозицію уряду щодо запровадження надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю через посилення "шантажу мігрантами".

Як писала "ДС", Україну хочуть залучити до вирішення проблеми біженців на білорусько-польському кордоні. Йдеться про те, щоб мігранти чекали в Україні на розгляд їх заявки на отримання притулку в ЄС.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данилов заявив, що Україна готова до можливої "атаки мігрантів", а засобів реагування "більш ніж достатньо".

У Росії заперечують свою участь у міграційній кризі на кордоні Польщі та Білорусі, проте стверджують, що намагаються її розв'язати.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua