• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Може, негайно перейти на F-35?": Резніков натякнув НАТО на нову авіацію для ЗСУ перед черговим "Рамштайном"

НАТО з Україною повинні розробити стратегію переходу Повітряних сил на західні бойові літаки, оскільки захист неба є спільним інтересом

Міністр оборони Олексій Рєзніков
Міністр оборони Олексій Рєзніков
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр оборони Олексій Резніков написав у колонці для Atlantic Council, передає "ДС".

"На яких літаках тренуватися українським пілотам? Чи мають вони літати на винищувачах F-15 та F-16 або, можливо, їм слід негайно перейти на F-35? Може, це Gripens?", — запитав він західний світ.

Резніков підкреслив, що такий же діалог потрібен "з усіх питань" – від протиракетної оборони та танкових частин до військово-морських сил та кібербезпеки, і сигнал, на який очікує Україна, "має виходити за рамки простих слів підтримки".

"Україна чекає чіткого сигналу від НАТО про нашу майбутню роль у євробезпеці", – наголосив глава Міноборони та нагадав — останні чотири місяці показали, що українці можуть бути східним щитом Європи.

Крім того, за словами радника Рєзнікова Олексія Копитка, відновити втрати Повітряних сил у цій війні у потрібному обсязі на радянських літаках неможливо.

"Треба буде брати якусь західну основу. Тобто, або наша система авіа/ППО/ПРО буде сумісна з НАТО, або у НАТО буде колосальний пролом на сході. Жодного іншого раціонального рішення, окрім як уже зараз вплітати нас у західну інфраструктури, не існує", – зазначив він.

Нагадаємо, 26 квітня на американській авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч представників оборонних відомств понад 40 країн: ЄС, НАТО, держав Африки, Близького Сходу та Перської затоки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua