• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

На що може піти Путін після розгрому росіян на Харківщині: прогнози ОПУ

Росія може спробувати наростити інтенсивність війни проти цивільного населення після розгрому своїх військ у Харківській області

Війна в Україні
Росія може спробувати наростити інтенсивність війни проти цивільного населення / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Таку думку вислови радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми, перш за все, очікуємо нарощування інтенсивності війни саме проти цивільного населення та критичної інфраструктури. Тому що це ключовий елемент у сьогоднішній війні Російської Федерації. З погляду управлінської тактики та стратегії у військовій частині немає креативу і немає змін", – сказав він.

Наразі влада має кілька завдань, над якими працюватиме, щоб відбити атаки агресора або хоча б мінімізувати заподіяну шкоду. Це, по-перше, диверсифікація опалення, електропостачання та водопостачання. По-друге – фізичне зміцнення критичних об'єктів (трансформаторів, ТЕЦ тощо) – наприклад, бетонними блоками.

Паралельно Україна хоче активізувати переговори із західними партнерами щодо збільшення та прискорення постачання систем ППО та ПРО.

Четвертий напрямок – це вже безпосередня прерогатива ЗСУ, які інтенсивніше "відпрацьовуватимуть" інфраструктуру забезпечення російської армії. За словами Подоляка, це насамперед стосується Криму, де сконцентрована максимальна кількість армійських складів зі зброєю.

Також в ОПУ очікують, що росіяни можуть наростити сили та засоби на будь-якому з напрямків, щоб тиснути на Україну кількістю. Але, вважає радник, цей підхід уже не працюватиме, бо ЗСУ руйнує та продовжить руйнувати логістику постачання окупантів.

Як писала "ДС", британська розвідка зазначає, що російські пілоти йдуть на великий ризик на тлі контрнаступу ЗСУ, і втрати авіації РФ зростають.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua