• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Нафтогаз" вирішив судитися з НАЗК через призначення Вітренка

НАК "Нафтогаз України" подає в суд у зв'язку з приписом Національного агентства з питань запобігання корупції щодо призначення Юрія Вітренка главою компанії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби "Нафтогазу", передає "ДС".

В "Нафтогазі" підкреслили, що припис НАЗК, який було направлено до наглядової ради НАК, "суперечить законодавству та буде оскаржений в суді".

Відзначається, що в законодавстві не передбачено такий спосіб реагування НАЗК як припис в разі застосування статей 26 та 67 закону «Про запобігання корупції».

"Ст. 26 цього закону дійсно передбачає, що її порушення може бути підставою для розірвання трудового договору, а правочини можуть бути визнані недійсними. Водночас, у разі виявлення порушень, передбачених частиною першою цієї статті, НАЗК має звернутися до суду для припинення трудового договору (контракту), визнання правочину недійсним", — підкреслюється в повідомленні.

Як писала «ДС», 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України" і призначив Юрія Вітренка. Коболєв заявив, що про свою відставку дізнався з повідомлень у ЗМІ. Національна компанія назвала рішення уряду про звільнення Коболєва "юридичною маніпуляцією".

3 травня незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" в своєму листі до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля заявили, що призначення Вітренка відбувалося за наявності у останнього ознак конфлікту інтересів.

Глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд через припис Національної агенції з питань запобігання корупції ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка.

У приписі глави НАЗК Олександра Новыкова сказано, що Кабмін зобовʼязаний розірвати контракт з главою НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком і скасувати відповідне розпорядження про його призначення керівником НАК, оскільки воно є незаконним.

Глава уряду Денис Шмигаль просив суд визнати протиправним та скасувати припис, але суд без розгляду справи фактично виконав те, про що просив премʼєр-міністр.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua