• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

НАЗК почало перевірку законності призначення Вітренка головою "Нафтогазу"

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснює моніторинг щодо дотримання вимог законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при призначенні Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді відомства на журналістський запит, інформує "ДС".

"Національне агентство з питань запобігання корупції на підставі п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про запобігання корупції" здійснює моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також дотримання інших обмежень щодо запобігання корупції під час призначення Вітренка Юрія Юрійовича головою правління акціонерного товариства Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", — повідомили у НАЗК Укрінформу.

У Нацагентстві зазначали, що моніторинг здійснюється з 30 квітня. Також у НАЗК підтвердили надходження звернень щодо можливого конфлікту інтересів при призначенні Вітренка головою правління НАК.

Нагадаємо, 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України" і призначив Юрія Вітренка. Коболєв заявив, що про свою відставку дізнався з повідомлень у ЗМІ. Національна компанія назвала рішення уряду про звільнення Коболєва "юридичною маніпуляцією".

3 травня 2021 року незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" у своєму листі до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля заявили, що призначення Вітренка відбувалося за наявності в останнього ознак конфлікту інтересів.

Посли країн Великої сімки (G7) висловили стурбованість відсутністю рішення з питань роботи наглядової ради НАК "Нафтогаз України" після звільнення Андрія Коболєва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua