• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Не дали захистити Гостомель: керівників ДП "Антонов" взяли під варту

Колишнього директора ДП "Антонов" (2020-квітень 2022) Сергія Бичкова та заступника директора-начальника безпеки підприємства Нетьосова заарештували на два місяці без права на заставу. Співробітники Служби безпеки провели обшуки

Реклама на dsnews.ua

Підозри були вручені 9 березня Сергію Бичкову, Нетьосову та директору авіатранспортного підприємства ДП Антонов Харченку (заочно), повідомляє "ДС" з посиланням на Цензор.НЕТ.

Дане кримінальне провадження було відкрито у квітні 2022 за ст. ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 114-1, ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України. За даними слідства, посадові особи ДП "Антонов" перешкоджали законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (НГУ, СЗГ, ЦЗГ "А" та інші), які брали участь у підготовці до оборони стратегічного для оборони столиці об'єкту – Гостомельського аеродрому ДП "Антонов", що призвело до захоплення аеродрому, загибелі та поранень рятувальників ДСНС, пошкодження та знищення майна та літаків підприємства, у тому числі АН-225 "Мрія".

За інформацією правоохоронців, у ході досудового розслідування задокументовано, що в січні-лютому 2022 року посадові особи ДП "Антонов" неодноразово відмовляли Нацгвардії у наданні дозволу на будівництво інженерно-фортифікаційних споруд на території аеропорту, що фактично призвело до зниження захоплення стратегічного для оборони столиці об'єкту.

9 березня 2023 року було проведено 9 обшуків за місцем фактичного проживання та роботи фігурантів кримінального провадження, а також повідомлено про підозру у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 114-1 КК України раднику генерального директора ДП "Антонов" (колишньому генеральному директору ДП "Антонов") Бичкову С.О.; заступнику начальника – начальнику безпеки авіатранспортного підприємства ДП "Антонов" Нетьосову О.О. та повідомлення про підозру заочно – директору авіатранспортного підприємства ДП "Антонов" Харченко М.Г.

Водночас, 9 березня 2023 р. Шевченківський районний суд Києва обрав Бичкову С.А. та Нетбосову О.А. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави.

Як повідомляла "ДС", прокуратура веде досудове розслідування за фактом можливого сприяння співробітників "ДП "Антонов" російським окупантам, що призвело до знищення літаків, зокрема й Ан-225 "Мрія".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua