• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Німецький суд виніс важливе рішення у справі "Північного потоку-2"

Вищий земельний суд Дюссельдорфа відхилив скаргу оператора Nord Stream 2 AG на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur, таким чином накладаючи зобов'язання на "Північний потік-2" дотримуватися Європейського законодавства (Третього енергопакета) 

Реклама на dsnews.ua

Про це 25 серпня повідомила колишній народний депутат, радниця голови НАК "Нафтогаз Україна" Світлана Заліщук, інформує "ДС".

"Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від російського "Газпрому". Також має бути доступ альтернативних постачальників до 50% пропускної потужності газогону. У результаті сертифікація ПП2 не відбудеться без дотримання європейських правил", — написала вона у себе у Facebook.

Заліщук також нагадала, що російська сторона може оскаржити відповідне рішення. "Однак, схоже, їм не варто сподіватися на зміну судового рішення", — додала вона.

Зазначимо, що до проблеми подальшого будівництва російського газопроводу рішення суду в Дюссельдорфі ніякого стосунку не має.

Як писала "ДС", раніше президент України Володимир Зеленський в інтервʼю іноземним ЗМІ заявив, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua