• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Окупанти погрожують зупинити Запорізьку АЕС

Військове командування російських окупантів погрожує зупинити роботу найбільшої у Європі Запорізької атомної електростанції

Російський окупант на ЗАЕС
Російський окупант на ЗАЕС
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить заява начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ генерал-лейтенанта Ігоря Кирилова, передає "ДС" із посиланням на російське пропагандистське агентство "РИА Новости".

"Звертаємо вашу увагу, що при продовженні негативного розвитку ситуації, пов'язаної з обстрілами атомної станції Україною, може бути розглянуто питання про виведення до "холодного резерву" 5 та 6 енергоблоків, що призведе до зупинки Запорізької АЕС", — зазначив генерал-лейтенант російських терористичних військ.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певних збитків, але радіація на нормальному рівні. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів до Запорізької АЕС до кінця місяця.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що є ймовірність того, що окупанти вирішать підірвати Запорізьку АЕС.

14 серпня оприлюднено спільну заяву, в якій Європейський Союз та інші союзники України закликали Росію вивести своїх військових з Запорізької атомної електростанції.

Президент Володимир Зеленський 17 серпня заявив, що російські військові мають залишити ЗАЕС та вивести звідти озброєння та військову техніку без жодних попередніх умов.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua