• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Зеленський вимагає від російських військ піти із Запорізької АЕС

Російські військові мають залишити Запорізьку атомну електростанцію та вивести звідти озброєння та військову техніку без жодних попередніх умов

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні, повідомляє "ДС".

"Тільки абсолютна прозорість та контрольованість ситуації на ЗАЕС і навколо неї може гарантувати повернення до ядерної безпеки. Російська армія повинна відійти від ЗАЕС та всіх прилеглих районів, забрати свою військову техніку зі станції. Це має відбутися без жодних умов і якнайшвидше", — наголосив глава держави.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певних збитків, але радіація на нормальному рівні. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів до Запорізької АЕС до кінця місяця.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що є ймовірність того, що окупанти вирішать підірвати Запорізьку АЕС.

14 серпня оприлюднено спільну заяву, в якій Європейський Союз та інші союзники України закликали Росію вивести своїх військових з Запорізької атомної електростанції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua