• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Окупанти влаштували на Луганщині геноцид: поставки води на критичному рівні

На окупованій території Луганської області "влада" суттєво обмежила постачання питної води через її нестачу. При цьому вода буде дуже забруднена

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає "ДС".

"За наявною інформацією на тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна адміністрація Рф критично обмежила постачання питної води населенню… Окупаційні режими Рф продовжують зухвало порушувати всі норми міжнародного та міжнародного гуманітарного права, нехтують забезпеченням базових потреб людей та, по суті, здійснюють геноцид", — йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що в умовах аномальної спеки нерегулярна подача може дуже негативно вплинути на якість води. Застій води призводить до виникнення бактерій і поширення інфекційних захворювань серед населення. Це є прямим порушенням санітарних норм.

Згідно з інформацією окупантів ОРЛО, на території г. Хрустальний (Красний Луч) подача питної води здійснюється за графіком: або 1-2 рази на тиждень, або через день в залежності від району міста. На території с. Голубівське, с. Донецьке, м. Кіровськ — поставка питної води відбувається тільки 1 раз на тиждень, м. Кадиївка (Стаханов) — частково 1 раз в 2-3 дня.

В Алчевськ, де спостерігається один з найбільш забруднених показників питної води, постачання води нібито здійснюється через день. Однак за наявною інформацією воно відсутнє по кілька діб поспіль.

Мінреінтеграціі вже неодноразово інформувало, що з грудня 2019 року окупаційні адміністрації РФ обмежують споживання води, а їх дії критично впливають на якість питної води на непідконтрольній Україні території. Зокрема, в результаті тривалого неконтрольованого скидання неочищених стоків шахт ОРЛО у водосховища, норми по гранично допустимої концентрації в воді нафтопродуктів в Волинцівське питне водосховище в Донецькій області перевищені в 6 разів, нітратів — в 5,7 рази, сульфатів — в 3 5 разу, а цинку — майже в 4 рази.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua