• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Під зовнішнім управлінням": в ОАСК відповіли Зеленському, вказавши на рейтинги недовіри

Нинішня судова реформа розроблялася за межами України, а низький рейтинг довіри до судової системи не є підставою для ліквідації судової інстанції

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в Окружному адміністративному суді Києва у відповідь на ініціативу президента Володимира Зеленського ліквідувати ОАСК, передає "ДС".

"Ми продовжуємо свою роботу в штатному режимі, адже наразі в провадженні суду перебуває майже 45 тис. справ і матеріалів, які «самі себе не розглянуть»… Окружний адміністративний суд міста Києва завжди був лідером щодо кількості справ… При цьому, в Окружному адміністративному суді міста Києва винесених рішень на користь позивачів понад 70% від загальної кількості рішень", — заявили в суді.

У ОАСК звернули увагу, що баланс довіри-недовіри до місцевих судів становить -48,5%. При цьому аналогічний показник для державного апарату, Верховної Ради, Кабінету міністрів, НАБУ, САП і ін. інстанцій перевищує -50%.

"Однак, низький рейтинг довіри до вказаних соціальних інституцій не став, та не може стати підставою для ліквідації вказаних інституцій", — заявили в суді, зазначивши, що низький рівень довіри громадян до судів повʼязаний з негативною кампанією в ЗМІ.

"Головною причиною, чому діяльність Окружного адміністративного суду міста Києва в новинах висвітлювалась негативно та критикувалась посадовими особами, було і залишається те, що в ОАСК є особливі повноваження, а саме — розгляд справ щодо центральних органів виконавчої влади", — підкреслили в ОАСК.

В адмінсуді зазначили, що ініціатори реформи судової системи знаходяться не в Україні.

"Нова судова реформа, яку наразі намагаються нав’язати Україні, аналогічно готується не в Україні. І вона спрямована не на створення незалежної судової влади в Україні, а для підпорядкування її антиконституційному зовнішньому управлінню. На питаннях судової реформи щорічно паразитують особи, що споживають грантові кошти, та які, очевидно, не зацікавлені в стабільній та якісній роботі судової влади", — впевнені в ОАСК.

В адмінсуді запевнили, що "в своїй діяльності завжди дотримуються закону, з повагою ставляться Конституції України".

"А тому, у випадку голосування за проект закону та його підписання, будуть діяти в чіткій відповідності до приписів Конституції України та профільного законодавства", — резюмували в ОАСК.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва".

Представник президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський заявив, що після ліквідації Окружного адміністративного суду Києва його співробітникам запропонують перевестися в новий суд. У разі відмови їх можуть звільнити.

Глава ОАСК Павло Вовк спокійно поставився до ініціативи Зеленського ліквідувати суд.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua