• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Підопічний Ситника пішов на підвищення після виклику повій під час допиту (ВІДЕО)

Фігуранти скандального відео, на якому детективи НАБУ прямо під час допиту обговорювали виклик повій та розпиття елітного алкоголю підозрюваного, не понесли жодного покарання. Більш того, одного з них призначили прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, тобто фактично підвищили

Керівник детективів НАБУ Володимир Новіков під час обшуку, на якому планували викликати повій
Керівник детективів НАБУ Володимир Новіков під час обшуку, на якому планували викликати повій
Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму блозі на Depo.ua пише директор Українського інституту майбутнього, політолог Вадим Денисенко, інформує "ДС".

Мова йде про запис, який, за словами журналіста Володимира Бойка, один з чиновників НАБУ забув в ресторані. На ньому керівник першого відділу детективів другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Володимир Новіков і його підлеглі проводять обшук у приватному будинку у рамках кримінального провадження №42016000000001157 за підозрою у розкрадання коштів у Державному підприємстві "Укркосмос". Цікаво, що детективи Нацбюро залучили понятими співробітників поліції, що є грубим порушенням.

На відео видно, як "антикорупціорнери" під час проведення слідчих дій пропонують викликати повій, вживають їжу власника будинку без його дозволу та обговорюють наміри розпити пляшку алкоголю. Більш того, за вказівкою Новікова силовики неправомірно застосовують силу до викликаного підозрюваним адвоката Сергія Геллу.

"Якою ж була реакція на беззаконня з боку НАБУшників? Кого покарали, кого звільнили? Нікого. Адже керівника підрозділу детективів Новікова, який засвітився на відео, захищає заступник директора НАБУ Андрій Калужинський — той самий, який збив на смерть на освітленому переході людину і не поніс за це жодного покарання. А один з детективів-беспредєльщиків з відео, Богдан Мирко, пішов на підвищення і працює вже не рядовим детективом НАБУ, а прокурором у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі", — пише Денисенко.

На його думку, це є "свідченням того, наскільки прогнила вся система антикорупційних органів, створена не так давно". "Порушників норм закону і базових моральних принципів, прийнятих у цивілізованому суспільстві, не тільки свідомо покривали в НАБУ, а й взяли на роботу в інший антикорупційний орган. Тобто таке вважається припустимим не тільки в НАБУ, а й, схоже, нормою і для САП — він отримав рекомендацію на призначення на посаду прокурора САП з боку конкурсної комісії, і керівництво САП спокійно закрило очі на його гріхи", — зазначає політолог. 

Примітно, що скандальний інцидент повністю проігнорувало не тільки керівництво НАБУ, яке жодним чином не засудило дії своїх підлеглих, а й громадські активісти, які позиціонують себе як борці з корупцією.

"Не хотілося б думати, що вони також стали частиною злочинної системи кругової поруки, але як можна пояснити той факт, що з їхнього боку відсутня будь-яка реакція на останні скандали за участю працівників антикорупційних органів, над яким вони мали б здійснювати громадський контроль? Очі цих активістів-"антикорупціонерів", яким суспільство делегувало публічний захист верховенства права і громадянських свобод в Україні, а іноземні донори фінансують грантами в надії на хоч якісь системні зміни в Україні, чомусь закриті", — зауважив Вадим Денисенко.

Він також вважає неприпустимим мовчання з цього приводу чинної влади.

Як писала "ДС", 28 серпня КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим навіть у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

На початку жовтня суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення.

    Реклама на dsnews.ua