• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Плівки Вовка": Портнов і Богдан стоять за звільненням голови КСУ, — ЗМІ (ВІДЕО)

Колишній заступник Адміністрації президента за часів Віктора Януковича Андрій Портнов, ексглава Офісу президента Андрій Богдан і голова ОАСК Павло Вовк у 2019 році впливали на процес звільнення голови Конституційного Суду Станіслава Шевчука

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Це випливає з так званих "плівок Вовка", які проаналізували журналісти "Слідство.Інфо", інформує "ДС".

Судячи з записів, навесні 2019 року голова Окружного адміністративного суду Києва Вовк неодноразово спілкувався, ймовірно, з Портновим, який на той момент перебував за кордоном, і з Богданом, який тоді був одним з керівників штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. 

Як зазначається, Вовк та його співрозмовники у той час одночасно могли координувати звільнення Шевчука з посади голови КСУ та просувати скасування закону про люстрацію, "в чому вони могли бути зацікавлені особисто". Спершу Вовк радив одному зі своїх співбесідників не гарячкувати зі звільненням голови КСУ, але потім змінив свою думку. 

"Коротше, я с тобою згоден, запускай. Вперед, питань нема. Будемо дивитися. Єдине що, звичайно, все-таки відчував, що ми могли б завершити (ймовірно, скасування закону про люстрацію, — прим. "ДС"), а зараз вже починається гра така, знаєш, ну, непередбачувана. Х*р його знає: підуть в глуху оборону або дійсно здадуться. Ну, я все це розумію, єдине, що, звичайно, було б краще, якби ти вже міг сюди приїжджати", — сказав суддя Вовк в одній з розмов. Журналісти припускають, що він розмовляв саме із Портновим.

За кілька годин після цієї розмови судді Конституційного Суду проголосували за звільнення Шевчука, позбавивши його посади голови суду та мантії судді. Сам Шевчук назвав ці дії незаконними і заявив про "конституційний переворот".

Колишній голова КСУ Станіслав Шевчук
Колишній голова КСУ Станіслав Шевчук

"Андрюха (ймовірно, Портнов, — прим. "ДС") просто хоче, щоб всі йому подзвонили і сказали: "Андрюха, бл*, всі на колінах. Що нам робити?" Ну, я Андрію намагався пояснити, що на відстані не виходить так. Розумієш? Ну всі вони, с*ка, як діти. Треба з кожним сісти, говорити, бл*, торгуватися. А в Андрюхи відчуття, що всі злякалися, всі хочуть, с*ка, просто не знають, як добігти і що зробити", – сказав Вовк у розмові, ймовірно, з Богданом.

За кілька днів після розмов Портнов повернувся до України після п’яти років переховування за кордоном.

Журналісти включили записи розмов Вовка щодо ситуації в КСУ колишньому начальнику Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергію Горбатюку, який керував справою "плівок Вовка". За його словами, завдяки низці фактів, які були озвучені у розмовах, можна стверджувати, що одним зі співрозмовників Вовка був саме Портнов.

Також Горбатюк висловив припущення, що другим співрозмовником, на імʼя Андрій, який фігурує на плівках, міг бути Богдан.

Невдовзі після цих подій Конституційний Суд очолив нинішній його голова Олександр Тупицький, який потрапив у немилість до президента Володимира Зеленського. У коментарі "Слідству.Інфо" він заявив, що Шевчука звільнили законно, і що він особисто не спілкувався з Портновим, Богданом або Вовком стосовно цього питання. 

Портнов відповів, що інформація про його можливий вплив на КСУ не відповідає дійсності. Богдан взагалі відмовився спілкуватися з репортерами, а Вовк проігнорував офіційні запити з проханням про коментар.

Нагадаємо, 3 листопада НАБУ оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка у звʼязку з тим, що він систематично ігнорував повістки від слідства, не зʼявлявся на допити та інші процесуальні дії.

НАБУ підозрює ряд суддів ОАСК у створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, у втручанні в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади. У справі фігурують глава Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, заступники глави ОАСК Володимир Келеберда і Євген Аблов, судді Ігор Погребніченко, Ігор Качур та Олексій Огурцов, а також вже колишній глава Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua